Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Přehřívání DRV8825

Posted by Tony3 
Přehřívání DRV8825
September 12, 2015 06:52AM
Ahoj,

Dnes jsem vyměníl drivery A4988 za DRV8825. Přenastavil jsem pořet kroků z 100 na 200 a když jsem
nechal nějakou osu přejet tak to byl děs.

1) bylo to hodně hlučné, navíc v motorech i při klidu pískalo.
2) začal se víc zahřívat motor
3 začal se hodně přehřívat driver tak že byl chladič uplně horký

Není zapotřebí ještě neco upravit po výměně driveru?
Jsem úplný začátečník a tiskárnu teprve kalibruji. Snažil jsem se tady najít nějaké vlákno co by mě pomohlo,
ale na nic co by řešilo můj problém jsem nenarazil. Jen na jednu věc. Nastavení proudu na driverech pomocí
trimru. Jen nevím jak se to přesně dělá na kterou stranu přidat a na kterou zase ubrat a o kolik. Každopádně
jsem to už zkoušel u osy Z a výsledek téměř žádný. Možná jsem otočil málo nebo špatně. Taky si nejsem jistý
jestli je to správné řešení mého problému.

Děkuji za každou pomoc.
Re: Přehřívání DRV8825
September 13, 2015 08:32AM
stahni vybuzeni driveru, to co popisujes bejva prilis vybuzenym driverem.

ja to tocim dokud neni chod motoru relativne tichej a plynulej a zaroven se neprehrejva ani motor ani driver...

zkontroluj si, jestl nejsou i prilis naply pasy (motor je pak zbitecne pretezovan pnutim pasu) a jestli jedna strana X osy neni vejs nez druha, pak by drely zavitovky, jak jsou "skrizeny" a zas motor by potreboval vic "stavy" pro otaceni.

dej si d gcodu par prikazu pro pohyb v dane ose, kterou chces ladit, spust a steluj.
ja to delam tak, ze stahnu vyproudeni, dokud se motor nezastavi, nebo neztraci kroky (u podproudeni nedela hlasite zvuky a nehreje se ani motor ).
pak malinko pridam dokud nejede plynule a zkontroluju, jestli ujede treba 50mm po prikazu. pokud ne, ladim dal buzeni - v teto fazi to bejva spatnym buzenim, ze ztraci kroky (at uz malo, nebo hodne - proste najit spravne nastaveni). a pokud nemas spatne remenicky (vyosene nebo sisatoidni), nebo pruznej remen, tak to bejva tim, ze neujede spravne vzdalenost


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Přehřívání DRV8825
September 14, 2015 06:42AM
Díky moc. Ze záčátku jsem nevěděl na kterou stranu točit, pak jsem se někde dočetl že proti směru hodinových ručiček se přidává proud.
Jen u některých verzí je trimmer otočený takže je to naopak.

Snižoval jsem tak dlouho dokud motory jen vrčely a ani se netočily. Potom jsem přidal tak aby byly schopny pojezdu ale zároveň se daly
s trochou odporu zastavit i rukou. Funguje to jako taková pojistka. Motor při nárazu na překážku ztratí kroky. Teď se motory ani drivery
vůbec nezahřívají... Jen jsem to dycky vypnul při nastavování protože mám jen normální šroubovák a ne keramický. Nerad bych neco
zkratoval....
dan
Re: Přehřívání DRV8825
September 14, 2015 09:29AM
Porid si nejakej levnej digitalni voltmetr a to referencni napeti na trimru si zmer. Na 99% ti to po delsi dobe tisku zacne ustrelovat a budes muset pridat proud. Pokud se ti nehreji motory, da se predvidat, ze se ti to pri vetsich rychlostech a akceleracich/deakceleracich neudrzi. To se ale od oka dost spatne pak ladi pri ostrosti nastaveni tech trimru. Musis vedet kde je to nastavene nyni.

Edited 1 time(s). Last edit at 09/14/2015 09:31AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Přehřívání DRV8825
September 14, 2015 11:46AM
OK. Dík a jaký by tam měl být proud na trimru???
dan
Re: Přehřívání DRV8825
September 14, 2015 11:49AM
Na tom trimru se budes pohybovat vetsinou na napeti mezi cca 0,3-0,4V.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Přehřívání DRV8825
September 16, 2015 03:38PM
@Tony3: spíš si přečti tohle winking smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login