Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Delta: řemen vs šňůra

Posted by Lukyn 
Delta: řemen vs šňůra
September 24, 2013 02:03PM
Zdravím printeři,
rád bych tu rozebral rozdíly mezi řemenovým a šňůrovým(spectraline) posunem u Delty(rostocka), ale nejen u něj.
S kvalitním průmyslovým řemenem(Haberkorn,Tyma),ozubenou a vodící kladkou nebývají problémy pokud je dostatečně napnutý a zuby řemenu přesně pasují do ozubené kladky.Jedinou nevýhodu obzvlášť u rozměrnějších Delt vidím v pořizovací ceně(5-7m řemenu zadarmo rozhodně není).
Naproti tomu pohon navinutou šňůrou(pletený rybářský provázek) je za zlomek ceny a dle mě dokáže přenášet výkon stejně.
Pomalu, ale jistě stavím Deltu(1m výška) se šňůrou a zajímaly by mě její pozitiva či spíš negativa ať vím na co se mám připravit.Prosím někoho s praktickými zkušenostmi o mini recenzi.Díkec
Re: Delta: řemen vs šňůra
September 24, 2013 02:44PM
se snurou zatim bez zkusenosti, ale mam v planu ji v pristi delte pouzit. Myslel jsem si, ze by mohl byt problem v napinani, ale kdyz nad tim premyslim, tak to pujde napnout stejnym zpusobem jako remen.
Jedine co me napada, ze muze povolovat uzel, ale to snad pujde poresit lepsim uzlem smiling smiley
richrap to ted pouziva vsude, tak si myslim, ze to bude ok
Re: Delta: řemen vs šňůra
September 24, 2013 04:00PM
Uzel jde vždycky uvázat nepovolující, případně ho zakápnout lepidlem, v tom bych asi problém neviděl smiling smiley
Re: Delta: řemen vs šňůra
September 25, 2013 02:06AM
Na rybářskou šňůru je dobrý rybářský uzel smiling smiley, ten bude držet a neklouzat. Nabízí se řešení, které použil autor 3DR tiskárny, šňůru zafixovat šroubem v plastovém dílu.

Edit: všechno špatně, zpátky na zem ... Na další fotce je vidět, že provázek není pod hlavou šroubu, ale nebyl by problém ji takovým způsobem zafixovat.

Edited 1 time(s). Last edit at 09/25/2013 02:11AM by Axamith.
Re: Delta: řemen vs šňůra
September 25, 2013 12:14PM
Někde na netu jsem právě viděl elegantní způsob napínání.jednoduše se pravděpodobně uprostřed výšky tiskárny umístí nějaká adekvátně silná pružina.Když se podaří uchytit s fest šponováním mělo by to snad fungovat.Akorát dát bacha aby pružina nešla v krajních pozicích přes kladky. Simply clever smiling smiley
Re: Delta: řemen vs šňůra
September 25, 2013 02:19PM
no pruzina nevim nevim, ja osobne pouzivam klasicke stahovaci pasky, da se s tim remen dobre vypnout, tezko rici, jak bude reagovat snura.
Re: Delta: řemen vs šňůra
September 26, 2013 12:24AM
Osobně nejsem zastáncem polovičních řešení, které stahovací páska je. Spíše bych se přikláněl k pohyblivé kladce. Ale já jsem perfekcionista a vyžívám se v detailech.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login