Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

RepRap Rebel II

Posted by janickaaa1919 
RepRap Rebel II
October 09, 2013 10:13PM
Zdravím ve spolek smiling smiley

Tak chci postavit tiskárnu číslo 2. A koukám na toho rebela. Zkoušeli jste někdo použit jen tu kontrukci odsud a zbytek stejně jak u Pruše iterace 2? Jako stejný zdroj (PC), tryska... atd...?
Re: RepRap Rebel II
October 10, 2013 02:06AM
V praxi tuto kombinaci nemám ověřenou, ale nevidím jediný důvod, proč by to nemělo spolu fungovat.
Re: RepRap Rebel II
October 10, 2013 03:47AM
janickaaa1919 : jsi se nejak rozjela smiling smiley prvni uz funguje 100%? smiling smiley
Re: RepRap Rebel II
October 10, 2013 06:28AM
Není důvod proč by to nefungovalo. spinning smiley sticking its tongue out

janickaaa1919 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Zdravím ve spolek smiling smiley
>
> Tak chci postavit tiskárnu číslo 2. A koukám
> na toho rebela. Zkoušeli jste někdo použit jen
> tu kontrukci odsud a zbytek stejně jak u Pruše
> iterace 2? Jako stejný zdroj (PC), tryska...
> atd...?
Re: RepRap Rebel II
October 10, 2013 06:38AM
Já osobně jsem si u Dana objednal pouze pojezd extruderu + extruder a nějaké drobnosti a zbytek budu dodělávat sám..
Rám konstrukce plánuji nejspíše z překližky..
dan
Re: RepRap Rebel II
October 10, 2013 07:39AM
janickaaa1919> elektroniku, zdroj atd. na to muzes dat asi jakou koli. Drzak trysky je kompatibilni s j-nozzle holderem. Kazdopadne pojezd extruderu muzu upravit i na jiny extruder, ale zda se mi to zbytecne, tenhle monolit s pojezdem je odzkouseny a na montaz jednoduchy.

garmont> pracuju na tom smiling smiley Akorat si nemyslim, ze tou preklizkou (a hlavne casem jejiho zpracovani a opracovani) usetris nejake finance. Pochopil jsem, ze budes asi konstrukci modifikovat, ale kazdopadne ty kombistojky z alupy jsou suprovej material, na presny rozmer ti je narezou a pekne se s tim dela. Ale je to samozrejme na tobe.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: RepRap Rebel II
October 10, 2013 07:45AM
Potvrzuju Danova slova: kombistojky z alupy jsou supr, nařežou je přesně a nejsou drahý. O překližce bych fakt neuvažoval ( a věř mi, zkoušel jsem laserem řezaný MDF...)
Re: RepRap Rebel II
October 10, 2013 07:48AM
take mohu potvrdit danuvu zkusenost s alupou...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: RepRap Rebel II
October 10, 2013 04:23PM
Ty al profily nejsou špatné, ale překližku volím z toho důvodu, že mám doma cnc na dřevo, takže si to pěkně nakreslím a vyfrézuji přesně co potřebuju...
Re: RepRap Rebel II
October 10, 2013 04:44PM
Garmont: a jakou tloušťku překližky uvažuješ?
Re: RepRap Rebel II
October 10, 2013 04:53PM
Přiznám se že to ještě nemám naplánované, mám doma ale nějaké zbytky 9mm a 16mm tak to asi využiju...
Re: RepRap Rebel II
October 10, 2013 05:32PM
Jj první už je ve světě... Platila ji škola, takže už je to majetek univerzity... sad smiley A ted mi to doma chybi grinning smiley tak si musim postavit jednu na doma smiling smiley Za kolik cca vyjdou ty al profily nevite nekdo?
Re: RepRap Rebel II
October 10, 2013 05:45PM
Komplet jedna sada nějakých 320 korun winking smiley
Re: RepRap Rebel II
October 10, 2013 05:46PM
Tak to je hodne v klidu pocitala sem kolem tisicovky smiling smiley Děkuji smiling smiley
Re: RepRap Rebel II
October 10, 2013 06:07PM
Kolem tisicovky to bude, kdyz pouzijes jejich zamkove spojeni. Tusim, ze maj 180,-/ks. Ale drzi to pevne.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: RepRap Rebel II
October 10, 2013 06:26PM
Ja mam doma svářečku grinning smiley tim to spojit nejde? grinning smiley
Re: RepRap Rebel II
October 10, 2013 09:31PM
Za kolik prodavate celkovou sadu tištěných dílu i s extruderem... Kdybych se nedostala k té moji první tiskárně...
Re: RepRap Rebel II
October 11, 2013 12:42AM
Hliník svařovat jde, ale je potřeba na to speciální zařízení, svařuje pod atmosférou Argonu. Navíc každé tepelné namáhání, což svařování je, způsobuje deformace. Závěr: Al profily nesvařovat, je to víc problémů, než užitku a potlačuje to původní myšlenku profilů - jednoduché a variabilní spoje bez speciálního vybavení.
K sestavení rámů není potřeba používat úhlové spojky, jde to velmi přesně a pevně i na tupo (viz. příloha). Musí ale být přesně provedeno zarovnání čelních ploch profilů (ideálně na frézce) a vyvrtat otvory k protažení šroubů, případně imbus klíčů. Lepší je vrtat na stojanové vrtačce, než jen tak v ruce. Mám za sebou několik konstrukcí různých strojů s uvedenými spoji a maximální spokojenost. Ještě dodávám, že Al profily mají sklony k vibracím a pružným deformacím, takže nejsou tou nejlepší volbou ke strojům, které mohou vibrace způsobovat, jako např. CNC frézky atp.
Attachments:
open | download - spoje Al profilů.pdf (69.9 KB)
Re: RepRap Rebel II
October 11, 2013 02:41AM
Profily z Alupy mě přišly na 414Kč i z poštovným, perfektně a přesně nařezané na míru. Za nařezaní se nic neplatí smiling smiley
Mám zatím Prusu i2, je super funkční ale nelíbí se mi vzhledově, boční tuhost také není nejlepší a nedostanu se do větší výšky jak 80mm. Tak si postavím Rebela II, ten vypadá super. thumbs up
Re: RepRap Rebel II
October 11, 2013 02:55PM
Axamith: Problém je v tom, že ty z alupy jsou uvnitř duté (nemají díru pro upevnění šroubu) takže je lze spojit jen přes vnější drážky, případně přes tu jejich spojku, která je celkem dost předražená.
Re: RepRap Rebel II
October 11, 2013 03:13PM
Doporučuji se podívat na ten odkaz na pdfko, tam je naznačeno, jak je mozno spojovat. Potazmo použít protimatici v drazce taky není problém. Pripadne alupa prodává i al lichobezniky, které se dají zasunout do profilu. Akorat se musí návrat. Ja si nechal udělat 50mm kousky a mám v plánu to tak na tiskárně použít.
Re: RepRap Rebel II
October 11, 2013 04:53PM
Topdf je z Aluteku, ale alupa nemá uprostřed díru pro šroub (má tam čtvercovou) tudíž to takhle spojovat nelze winking smiley, jde to pouze z vnějšku přes drážky, takže pro spojení dvou kolmých spojů se to musí spojit nějakým úhelníkem z vnější strany nebo tou jejich spojkou
Re: RepRap Rebel II
October 11, 2013 05:26PM
Přesně tak, to pdf je pro jiný profil. Jednodušší než vrtat a závitovat lichoběžníkové profily je použít matky s límcem, které trochu zbrousíš.

Vinie Wrote:
-------------------------------------------------------
> Topdf je z Aluteku, ale alupa nemá uprostřed
> díru pro šroub (má tam čtvercovou) tudíž to
> takhle spojovat nelze winking smiley, jde to pouze z vnějšku
> přes drážky, takže pro spojení dvou kolmých
> spojů se to musí spojit nějakým úhelníkem z
> vnější strany nebo tou jejich spojkou

Edited 1 time(s). Last edit at 10/11/2013 05:27PM by horazl.
Re: RepRap Rebel II
October 12, 2013 03:46AM
Máte recht, to jsem si neuvědomil. Mea culpa... Kazdopadne spojování přes drazku jde ale udělat bez problému jak píšete.
Re: RepRap Rebel II
October 20, 2013 03:44PM
Taky by asi šlo upravit a použít tohle z Thingiverse.
Odzkoušel jsem to na X-profilu Mitsumi 20mm, funguje to parádně!

Edited 1 time(s). Last edit at 10/21/2013 03:04AM by jirpil.
Re: RepRap Rebel II
October 20, 2013 05:21PM
No sem stoho spojování aktuálně jelen.... Budu to řešit až to budu mít předsebou grinning smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login