Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Šrouby v tisknutých dílech

Posted by Axamith 
Šrouby v tisknutých dílech
November 02, 2013 01:25AM
Zatím nemám žádné zkušenosti s tisknutými díly, jsem ve fázi návrhu Rostocku a modeluji detaily jednotlivých dílů. Máte někdo zkušenosti se zapuštěním matice do tisknutého dílu (viz. příloha)? Zajímá mě pevnost uložení, kolik materiálu je potřeba okolo tvarového otvoru, s jakými přídavky modelovat, aby se matice do otvoru vešla a nebyla příliš volná atd. A co vruty, lze je do tisknutých dílů používat? Pokud ano, jak pro ně připravit otvory?
Attachments:
open | download - srouby.jpg (192.3 KB)
Re: Šrouby v tisknutých dílech
November 02, 2013 04:36AM
No zatim, co sem zkousel, tak stacej tak 2 perimetry pri 45% vyplni - ta vyplni ti sama o sobe prida 1 perimetr.

a me testy se skeinforge pri modelovani - jelikoz si davam "zalezet" na nastaveni pluginu stretch, tak mam chybku v dire spis -0.1mm takze staci pridat k rozmeru tak 0.1 - 0.2 mm a matky sedej vetsinou tesne... (zatim se mi nestalo, ze bych musel nahrejvat matku a vtlacovat ji, sla bud natesno, nebo byla minimalni vule).
popravde ted mam ale jinej material ABS, tak sem jeste nezkousel presne matky - ted sem to nastavovil tak, aby byla 1cm dira ok a mensi prumery mi to dela malinko vetsi (cca + 0.1 ). predtim to bylo, ze je to delalo mensi - na puvodnim ABS...

tohle pouzivam pro zapustene matky v openscadu:
generuju diru pro matku jako kruh s 6 segmenty

//matky [prumer, hloubka]
//nuts [diameter, height]
m3_matka = [6.55,2.5];
m4_matka = [8.3,3.2];
m8_matka = [14.7,7];


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Šrouby v tisknutých dílech
November 02, 2013 05:44AM
Potěšil jsi mě, že zapuštěné matky jde používat. Díky za upřesnění.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login