Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Praskání dílů

Posted by petan86 
Praskání dílů
February 20, 2014 02:56PM
Ahoj,
nemá někdo zkušenosti jak ovlivnit praskání dílů při tisku??

Zrovna tisknu díly na i3 a u tohoto dílů [github.com] mě to vždycky ve vodorovnem směru při tisknu praskne, vpodstatě se oddělí vrstvy.
Re: Praskání dílů
February 20, 2014 03:15PM
Já dávám vyšší teplotu a nizky ofuk (to je pro mě takový univerzál na vše)

Edited 1 time(s). Last edit at 02/20/2014 03:16PM by 999999333.
Re: Praskání dílů
February 22, 2014 06:16PM
zvets teplotu a jakou mas sirku extruze?

dily se soporucujou s pomerem vejska / tloustka vlakna = 2,2 tzn. ze extruze pro 0,3mm vrstvu je cca 0,66mm. (vyska vrstvy * pomer )

me treba pomohlo u pomeru vejska / tloustka vlakna z 1,6 se dostat na tech 2,2 u non vanila dilu i3 :


to je jeste foto, kde sem to nemel vychytany... a muzu ti rict, ze ta stena je o dost tenci nez ta, o co se snazis ty smiling smiley

u me se ofuk moc neosvedcil smiling smiley - prave mi to praskani taky zpusoboval... a nejen to smiling smiley
ja sem musel o 5°C vejs a zvednout pomer na 2,2


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Praskání dílů
February 23, 2014 12:48PM
Ten ofuk jsem myslel tak, ze mam vetrak pripojenej na 6V větvi po celou dobu tisku. Ofuk mam pustenej pouze pokud tisknu bridge.
Re: Praskání dílů
February 23, 2014 12:57PM
Petr sem nedal spravnej odkaz na tisknuty dil, taky je to non vanila
Tady jsou obrazky jak to prasklo





Re: Praskání dílů
February 24, 2014 07:25AM
da se to vytisknout, ale doporucuju:
- kontrolovat gcod: slicer (vice verzi; na vetsi nez 1.0 sem tenhle nezkousel - jeste nebyl) mi obcas nevygeneroval vypln v te casti, takze pak to tam praskalo.
- u skeinforge, pokud nebudes mit spatne nastaven parametr pro mnozstvi vyplne, tak tam taky neda tolik kolik ma a pak to praska
- hodne je to zavysli na teplote materialu pri ktere tisknes - u materialu z reprapworldu (bila 3mm ABS) mi trvalo asi 400g nez sem nasel spravnou teplotu (nepamatuju presne, ale kolem 245°C mozna 250°C - a normalne mu stacilo 235°C) (i kdyz jine dily sli v poradku), a v poradku sem to vytisk az se skeinforge (slicer mel 50% sanci, ze nekde vynechal vypln)

a material z reprapworldu mi klidne praskal az 24h po tisku!! takze taky parada

tady je ten dil na DS FILAMENTU:
(jen tak narychlo v skeinforge - do ted zadna prasklinka)
[forums.reprap.org]

Edited 2 time(s). Last edit at 02/24/2014 07:27AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Praskání dílů
February 25, 2014 12:12PM
Už jsem přišel v čem byl problem. Slicer špatně vygeneroval jednu vrstvu viz. obr.
Attachments:
open | download - tisk.PNG (44.4 KB)
Re: Praskání dílů
February 25, 2014 02:29PM
jo tohle jsem u sliceru zazil taky, chce to dobre kontrolovat rezani
Re: Praskání dílů
February 25, 2014 03:56PM
no a co kdyz se to stane ? Jak ten G-kod opravite ?
Re: Praskání dílů
February 25, 2014 05:58PM
nekdy pomuze vygenerovat znova, nebo neco jemne pozmenit.v nastaveni

pripadne jinej nastroj na tvorbu gcodu...

ja sem si overil, ze jedna verze repetier-hostu (cislo ted nevim, ale mela na konci verze D) obcas udela chybu v gcodu, pokud pouziju interni slicer nebo skeinforge, ale s tim co sem mel nainstalovano sepratne, tak uz ne.

skeinforge mi dokonce delal i hodne divnou vypln (kopirovalo to obvod objektu, ale vypln jedne vrstvy byla uplne divna a ostatni ok)

proste vyplati se pred tiskem kontrolovat, nez se nejde zpolehlivej nastroj, ci jeho verze, nebo nez zjistis jak na jeho neduhy...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Praskání dílů
February 26, 2014 02:10AM
Ja tet treba pouzivam dve verze slic3r. Posledni verze mi delaji divne podpory, jdou spatne odstranit, tak na to mam starsi verzi a na vse ostatni tu posledni.
Re: Praskání dílů
February 26, 2014 05:29AM
Používám poslední dostupnou verzi Slic3r 1.0.0RC3. Zatim jsem nezkoušel stl vygenerovat znovu až budu mít čas tak to zkusim.
Re: Praskání dílů
February 26, 2014 08:52AM
zkus pripadne zmenit vysku vrstvy o nejake setiny, na tisk jako takovy to vliv mit nebude, akorat jsem diky tomu nekdy donutil slicer delat to co jsem chtel ja a ne on.
Anonymous User
Re: Praskání dílů
April 01, 2014 06:55PM
rc3 neni vubec dobra...sice uz si nejak nevzpominam proc ale v tu dobu jsem si konstatoval jasne.
nevim co ti psali ostatni pac zduvodu hastereni s jistym panem neni na to cas..


ale v minulosti jsem laboroval s proudenim vzduchu. a vim ze vetrak na chlazeni trysky (ikdyz je usmerneny) do jiste miry ovlivnuje pevnost dilu.
jinyma slovama - praskani ci krehkost vyblitku
Anonymous User
Re: Praskání dílů
April 09, 2014 05:24PM
praskani dlu resim u zakazniku casto ;-) muzu poradit nasledujici body :

-zvysit teplotu stolku na minimalne 115 ale cim vic tim lip ;-) mysleno rozume ;-) do 130ti ;-)
- zvysit tisovou ryxhlost ! obekt nestihne schladnout a teplotni rodil mezi vrstvama se snizi ! tim myslim tisk min 90mm/s cim vic zvladnete
v prijatelny kvalite tim lip ;-)
- v pripade plat tisknout po jednom
- zamezit prutoku studenyho vzduchu ( pruvan )
- pokud nic s predchoziho nepomuze, rozdelit obekt na vic pruhu, cca 2cm vysokych a nasledne slepit ;-)
- a vneposledni rade doporucuju prejit na skeinforge ;-)

Edited 1 time(s). Last edit at 04/09/2014 05:25PM by Zvire.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login