Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Přečnívající motor osy Y

Posted by juricaj 
Přečnívající motor osy Y
June 09, 2014 01:02PM
Zdravím,

řeším problém při stavbě tiskárny Prusa i3. Umístil jsem krokový motorek osy Y na své místo, ale pak jsem zjistil, že zavazí pojízdnému stolu, na který se dává heatbed. Je to obyčejná verze s výřezy pro vsazení lineárních ložisek (jako na tom ilustračním obrázku co posílám), ale vypadá to, že motorek přečnívá o dobré 2mm spodní hranu posuvného stolu. Motorky jsem si pořídil od Microconu, neměl by s nimi být problém, je to NEMA17 jaké se u této tiskárny používají, přesným typem SX17-1005LQEF. Tušíte někdo v čem by mohl být problém? sad smiley


Re: Přečnívající motor osy Y
June 10, 2014 08:33AM
Průšu sice nemám, jen se chci zeptat, jestli počítáte s tím že na výšku ještě něco přidají držáky LM8UU .... Popřípadě jestli ta úchytka nejde otočit ...

Edited 1 time(s). Last edit at 06/10/2014 08:34AM by hanysl.
Re: Přečnívající motor osy Y
June 10, 2014 06:02PM
No nad tím jsem přemýšlel, ale já jsem žádné držáky na ložiska nedostal od člověka co mi tiskl plastové díly. Myslel jsem si, že je to řešené tak, že se ty ložiska usadí do jednotlivých oválných výřezů v té hliníkové desce na heatbed a zajistí se stahovacím páskem... Myslím, že všechny verze i3 nemají držáky.


Edited 1 time(s). Last edit at 06/10/2014 06:04PM by juricaj.
Re: Přečnívající motor osy Y
June 11, 2014 02:42AM
Všechny držáky asi nemají, a pokud úchytka motoru nejde otočit, asi jsou držáky jedinou možností .... Mám pocit že jsem někomu tisk díly na Mendela a tam jsou držáky asi stejné jakou na i3 a dají se nejspíš taky uchytit páskem ... nevím podle čeho vám to daná osoba tiskla, ale asi to jinak nevyřešíte ....

Edited 1 time(s). Last edit at 06/11/2014 02:43AM by hanysl.
Re: Přečnívající motor osy Y
June 15, 2014 03:14AM
Tak je to v pořádku, povolil jsem to ještě všechno a přitahoval i s krokovým motorkem a světe div se, teď to vychází. smiling smiley Asi jsem byl nějaký moc rozverný, když jsem to zkoušel prvně. grinning smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login