Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

MakiBox ?

Posted by control 
MakiBox ?
July 14, 2013 11:43AM
Salut, cine ma poate ajuta cu ceva informatii, Doresc sa achizitionez o imprimanta Makibox A6 LT de pe www.makibox.com imprimanta merge cu PLA ,se poate modifica sa mearga si cu ABS ? (ce trebuie schimbat ?) si daca merita aceasta imprimanta achizitionata ? pretul ei este de 200$ si pretul pentru o imprimanta makibox care merge cu abs/pla este de 300$ ...ceva pareri ?
Re: MakiBox ?
July 14, 2013 04:23PM
ABS are o temperatura de extrudare cam 240-250C, si necesita heated bed (suprafata de lucru incalzita) cam la 100-110C.

Nu am o imprimanta din aia asa ca pot doar emite pareri subiective. Chiar daca ar tine mecanic un bed, daca ar fi sa lucreze ore in sir cu un bed la 100C, cred ca la temperatura s-ar deforma peretii si daca se deformeaza se strica toata jucaria pt ca piesele sunt puse pe pereti. Poate varianta de inox, dar si ala probabil e subtire si se va deforma si el. Mie personal nu imi inspira nici o incredere, si imi pare extrem de fragila, insa asta e parerea mea.
Re: MakiBox ?
July 17, 2013 01:23PM
Mai bine iti faci un printrbot, sincer nici eu nu prea am incredere in jucaria aia.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login