Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Salutare

Posted by katanac 
Re: Salutare
April 05, 2013 04:07PM
Bun venit Mihai! smiling smiley
P.S. ce e "AMC"?

Edited 1 time(s). Last edit at 04/05/2013 04:33PM by NoobMan.
Re: Salutare
April 06, 2013 01:44AM
AMC-aparate de masura si control ,un fel de metrolog dar de teren ,cel care le monteaxa si intretine.
Re: Salutare
April 11, 2013 03:25AM
Am descoperit abia acum forumul de limba romana. Bine v-am gasit. Am si un site (e un pic comercial, recunosc), deranjeaza daca-l pun?

Edited 1 time(s). Last edit at 04/11/2013 03:28AM by lasersmart.
Re: Salutare
April 11, 2013 03:28AM
Bine ai venit pe forumul reprap.org, lasersmart.
Re: Salutare
April 11, 2013 03:35AM
Mi se pare s-au ai suportii de la motoarele axei Z intorsi invers.
Re: Salutare
April 11, 2013 04:33AM
Da, le-am intors-mi s-a parut ca suruburile care prind ghidajele laterale incap mai bine.
Re: Salutare
April 12, 2013 05:42PM
Salut si bun venit lasersmart smiling smiley
Nu vad nici un link, l-ai sters cumva?

Edited 1 time(s). Last edit at 04/14/2013 05:05PM by NoobMan.
Re: Salutare
April 17, 2013 05:09AM
Salut!Nu voiam sa par publicitate.
Re: Salutare
May 02, 2013 04:51PM
Salutare și bine v-am găsit! De mult mă interesează tehnologia printării 3D și am rămas plăcut surprins să văd forumul ăsta grinning smiley
Sunt Mihai, 25 ani, din Rădăuți(Suceava) și deocamdată locuiesc în Iași. NoobMan, poate ne vedem la o bere prin Suceava.
Am de gând să achiziționez o imprimantă(nu m-am apucat de construit una pentru că nu am cunoștințe de electronică) și mă gândeam la un Rostock dar din câte am văzut e a naibii de greu de calibrat. Ce-mi recomandați pentru început, Prusa e mai ok în stadiul în care-s eu?
Menționez că vreau să-l folosesc pentru proiecte personale până reușesc să-l stăpânesc, după care aș investi într-o mică afacere.
Re: Salutare
May 02, 2013 09:54PM
Salut Mihai, bun venit, ma bucur sa vad si pe cineva mai pe aproape. Da un pm si iti dau nr de tel.
Re: Salutare
June 02, 2013 03:31PM
Salutare la toata lumea,
Sunt din Iasi, 43 ani si detin de vre-o 2 ani un rapman 3.1
Cumparat kit si ansamblat.
Ma bucur sa vad ca se raspindeste microbul si pe la noi.

Mai multe despre imprimanta mea si ce am de gind in limita timpului disponibil intr-un alt topic

Stima
DC
Re: Salutare
June 03, 2013 01:09AM
Salutare și bine ai venit pe aici, eu îmi primesc Mender90-ul mâine, deabea aștept să mă apuc să-l asamblez. Tot din Iași sunt, dacă am nevoie de indicații te invit la o cafea pe la mine. grinning smiley
Baftă.
Re: Salutare
July 07, 2013 06:14PM
Am terminat cu calibrarea si am inceput sa mai construiesc o imprimanta. Daca aveti nevoie de ajutor sau vreti sa facem o intalnire in bucuresti va astept cu un semn. Facem o adunare a repraperilor din bucuresti.
Re: Salutare
September 17, 2014 10:36AM
Salutare la toata lumea. Sunt din Iasi si am dezvoltat un mic centru de printare 3D format din 5 imprimante delta si carteziene si pot sa ajut oamenii care doresc sa-si realizeze o imprimanta 3D cu sfaturi sau kit-uri de imprimanta. Ma puteti gasi si pe:

makexyz

sau

3dhub
Re: Salutare
September 18, 2014 11:56AM
Super! Bine ati venit! Sper sa ne "auzim" pe aici cat mai des smiling smiley
Re: Salutare
September 29, 2014 03:11AM
Salutare,

Sunt Bogdan din ... multe locuri ca imi schimb adresa destul de des.
Am inceput cu un Printrbot lasercut, am incercat sa-mi fac hotend si PCB, in final treaba a iesit cam prost.
Apoi am luat un kit de printate ptr Printrbot de PLA si un hotend de la minescumarius dar tot n-a iesit ce trebuia.
Dup-aia mi-am schimbat domiciliul in alta tara si am abandonat tot, dar am urmarit subiectul in continuare.
Anul trecut prin septembrie m-am bagat la o campanie pe Kickstarter si am achizitionat un QU-BD ONE UP care trebuia sa soseasca de Craciun.
Din pacate n-am apucat sa ma bucur de ea din cauza ca iarasi m-am mutat in alta tara si continent.
Printrbot e ramasa la un coleg in Iasi care nu i-a dat de capat si a abandonat de tot .
QU-BD ONE e undeva printr-o magazie intr-o cutie ...

Dar in decembrie vreau sa ma intorc si sa termin ambele imprimante cu suportul celor de aici.
Asadar Salutare !
Re: Salutare
September 29, 2014 10:55AM
Te asteptam! Daca nu cumva pana atunci schimbi iar tara si continentul smiling smiley
Re: Salutare
June 15, 2015 02:24AM
Salut,

Sunt Nelu din Sibiu.
Am facut o delta din metal, una de tip Rostock si lucrez la delta robot neliniar.

Spor la surubarit.
Re: Salutare
March 29, 2016 06:49PM
Salutare

Noi suntem o gasca mica de prieteni , avem o prusa i3 si 2 kossel mini , daca cineva are chef sa se joace pe ele sa schimbam pareri va astept pe la noi

Suntem in Bucuresti
Re: Salutare
August 03, 2016 04:31AM
Salut, unde in Bucuresti mai exact? Si noi avem pe mana cateva imprimante.Ar fi interesant un schimb de experienta/parererithumbs up
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login