RepRapPro Mendel/nl

From RepRapWiki
Jump to: navigation, search

| Inleiding | Frame constructie | Y-as constructie | X-as constructie | Z-as constructie | Heated bed constructie | Extruder drive constructie | Hot end constructie |

| Voeding | Bedrading | Aansturing | Printen | Multi-kleur/multi-materiaal | Kleur Slicer Software | Onderhoud | Troubleshooting | Verbeteringen |

Contents

Inleiding

RepRapPro Mendel met Melzi electronica

Deze pagina's bevatten de complete instructies voor het bouwen, afstellen en gebruiken van de RepRapPro Ltd versie van RepRap Mendel.

Zoals alle RepRap machines, is RepRapPro Mendel volledig open-source. Het heeft een GPL licentie. Alle ontwerpbestanden en software zijn beschikbaar op de RepRapPro Ltd Github verzameling. En hij is hier op Thingiverse.

Als je de plastic onderdelen voor een RepRapPro Mendel wilt printen, kijk op deze wiki pagina.

RepRapPro Mendel is gedeeltelijk gebaseerd op Prusa Mendel met verschillende veranderingen en toevoegingen. Hij was van het begin af aan ontworpen om het mogelijk te maken te werken met meerdere extruders zodat het mogelijk is in kleur te printen, en om losse delen te printen met verschillende materialen ingebouwd.

Algemene opmerkingen

Zorg voor veel ruimte en zorg dat het werkoppervlak schoon is. Stof en vuil zijn de grootste vijand van een 3D printer. Alle geprinte delen zijn geprint op verschillende RepRap machines van leveranciers binnen de RepRap gemeenschap. Omdanks het feit dat deze machines exact afgestemde RepRap 3D printers zijn, moeten sommige gaatjes en uitsteeksels soms nog een beetje bijgevijld worden om de beste resultaten te krijgen op de RepRapPro Mendel. Dit geldt in het bijzonder voor de Igus nokkenaslagers die gebruikt worden voor de Z-as. Er is een (Engelstalige) video beschikbaar over het vijlen van de 3D geprinte delen hier op Vimeo.

Controleer voor het begin van het bouwen of alle onderdelen aanwezig zijn zoals vermeld op de pakbon die ingesloten is bij het bouwpakket. Als ere iets mist, neem dan contact op met ons op via email (Engels(!): Reprappro-em.png

We begrijpen dat mensen sommige onderdelen van het ontwerp van de machine willen veranderen, en in feite moedigen we dit aan, het is immers een van de voordelen van open source development. Voordat er iets veranderd wordt, wees bewust dat de RepRapPro Mendel ontworpen is voor een maximaal bouwvolume ten opzichte van het oppervlak van de machine, en dat daarom veel onderdelen krap naast elkaar passen. Dus overweeg wijzigingen zorgvuldig voordat ze toegepast worden. En als er verbeteringen ontdekt worden, vertel het ons a.u.b. zodat ze doorgevoerd kunnen worden in toekomstige bouwpakketten, en zodat bestaande eigenaren hun machines ook kunnen verbeteren.

VOORDAT GEPROBEERD WORT OM ENIG ONDERDEEL IN ELKAAR TE ZETTEN VAN DE RepRapPro Mendel 3D PRINTER, LEES A.U.B. DEZE BOUWINSTRUCTIES VOLLEDIG DOOR EN ZORG DAT ZE BEGREPEN ZIJN. Hoewel alle onderdelen vallen onder garantie, vervalt deze garantie als de bouwinstructies niet opgevolgd worden.

De RepRapPro Mendel is een robuuste RepRap machine als hij eenmaal in elkaar is gezet; hij behoeft echter wel enige voorzichtigheid tijdens het in elkaar zetten. Bij twijfel is brute kracht meestal niet de oplossing! Er zijn veel mogelijkheiden voor ondersteuning en advies, zie de Ondersteuning sectie hieronder.

Als op de foto's niet duidelijk is wat er gebeurt, klik dan op de foto zodat hij opent in een nieuw venster of tabblad. Daardoor wordt een wiki pagina geopend waar een hoge-resolutie versie van de foto staat.

Inhoudsopgave

  1. Frame constructie
  2. Y-as constructie
  3. X-as constructie
  4. Z-as constructie
  5. Heated bed constructie
  6. Extruder drive constructie
  7. Hot end constructie
  8. Voeding
  9. Bedrading
  10. Afstellen
  11. Printen
  12. Onderhoud
  13. Troubleshooting
  14. Verbeteringen

Ondersteuning

Als je vindt dat je hulp of advies nodig hebt bij het bouwen, afstellen of gebruik van je RepRapPro Mendel 3d printer, kun je de volgende kanalen gebruiken:

  • Our Forum. De is een gezamelijk forum van eMaker en RepRapPro Huxley, omdat de machines erg op elkaar lijken.
  • Reprappro-gm.png

Opgeslagen documenten voor oudere versies

Gereedschapslijst

Mechanisch

Reprappro-huxley-mechanical.jpg


Benodigde gereedschappen voor het bouwen van het mechanische deel van de RepRapPro Mendel 3D printer:

  • Boortjes van 2mm, 3mm, 4mm, 5mm, 6mm, 8mm, 10mm
  • Precisie schroevendraaier set
  • A set inbussleutels inclusief:
    • M3 formaat
    • een die past in een M3 set schroef (kleiner dan M3 formaat)
  • 13mm steek/ringsleutel (M8 nut)
  • 10mm steek/ringsleutel (M6 nut)
  • 5.5mm steek/ringsleutel (M3 nut)
  • 5mm steek/ringsleutel (M2.5 nut)
  • 15cm verstelbare moersleutel
  • Vijl
  • Halfronde naald vijl
  • Hobbymes
  • Fijn pincet
  • 300mm duimstok
  • Nonius
  • Winkelhaak
  • Smalbektang
  • Combinatietang
  • Bankschroef
  • Zijkniptang
  • Voor het bouwen van het Hot End heb je ook Teflon loodgieterstape en een gasbrander nodig



Elektrisch

Reprappro-huxley-electrical.jpg

Benodigde gereedschappen voor het bouwen van het elektrische deel van de RepRapPro Mendel 3D printer:

  • Digitale Multimeter
  • Een soldeerbout met een fijne punt
  • Precisie schroevendraaiers
  • Soldeer (flux is ook handig)
  • Haar droger (of andere warmtebron om krimpkous te verhitten, de stang van de soldeerbout voldoet ook)
  • Draadstriptang/draadkniptang
  • Krimptang
  • Molex crimp tool (zoals de 63811-1000, you may also want the extraction tool 11-03-0044, Molexkits.com)
  • Schaar



Volgende stap

Frame assembly