Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Prosim pomoc

Posted by MonteRaptor 
Prosim pomoc
January 31, 2013 02:53PM
hi all,

rozbiham kit RepRapu Sanguinololu (elektronika 1.3.- ATmega644P 474).
Ted provadim testy softwarem Pronterface March 2012.

Jak jsou spravne osy?
Predek je podle mne tak, ze koukam na Y osu a Y motor mam vzadu. Potom bych cekal, ze:
Y- bude dozadu
Y+ bude dopredu
X- bude DOLEVA
X+ bude DOPRAVA
Z- dolu
Z+ nahoru

Jestli to je tak jak pisu, tak mi funguje vsechno, jen X motor se mi toci naopak (stisknu X- a jede doprava). Mam nekde chybu? SW? Co s tim?


Druhy dotaz ohledne te predehrivane desky (Heatted Build Plate):
Podle dokumentace na ni presunuli FET z hlavni desky a pouzili ten hlinik zaroven jako chladic pro FET. Jenze pri ABS ten hlinik ma 110°C a to u chladicu neni dobra vlastnost ;( Resili jste to nejak? Pozivate nejake specialni draty?

A posledni dotaz: je tu nekdo zkuseny na koho se da obratit primo, kdyz narazim na problem? Pripadne mi problem pomuze rychle vyresit? Treba i za uplatu. Idealne morava - Brno a tak.

predem diky
Re: Prosim pomoc
January 31, 2013 05:06PM
Ano, Sanguinololu, taky mě potrápilo...

Se změnou směru motoru jsou asi dvě možnosti:
- udělat to ve firmwaru. Ale pokaždý když budeš instalovat novej, budeš si na to muset vzpomenout a udělat úpravu.
- prostě opačně nastrčit ten 4-pinovej konektor. Pokud by to nepomohlo, změnit první a druhý pin v konektoru (je jedno z které strany, jsou to prostě 2 vinutí krokového motoru)

Jakže přesunuli FET? To ho jako nemáš na Sanguinololu? Kterou přesně 1.3 verzi? Máš nějakej link nebo fotku? Heat bed bere až 10A. Jeho spínací FET opravdu může dost hřát, zvlášť pokud je tam 30N06. Bez chladiče fakt problém, navíc poddimenzované spoje tišťáku... V první fázi jsem oba FETy opravdu vyndal na pomocnou destičku s chladiči, pak jsem provedl náhradu za P55NF06. Topí podstatně méně, i bez chladičebych si troufnul.
Re: Prosim pomoc
February 01, 2013 05:35PM
Diky! Prohodil jsem vinuti X motoru a vsechno funguje.

Na "necisto" tisknu i zhavim, ted se mi zase nedari zavest PLA tycinku do extruderu ;(
Asi nemam grif, nebo trpelivost ;( Uz jsem i vytrhl celou Z konstrukci ze spojek, kdyz jsem vic zabral...

A k tomu FETu. Pisou o nejakem vylepseni v tom, ze FET se vyhodi z originalni elektroniky, ze ktere se vede jen jeho rizeni a fyzicky se umisti na hlinik toho vyhrivaneho stolu. Funguje to, ale nevm co to bude delat pri plne teplote stolu. Zatim neresim.
hledam pomoc winking smiley - Re: Prosim pomoc
February 02, 2013 06:46AM
Nekdo zkuseny z moravy - idealne Brno, kdo by mi pomohl s nastavenim RepRapu LongboatPrusa?

Hybe se, hreje, meri teploty, tikne na "necisto", ale z extruderu leze malo a nepravidelne toho plastu, i kdyz se ho motor snazi postrkovat.

Prijel bych kdykoliv behem dne nebo vecer s tiskarnou a notebookem a zaplatil rozumnou castku za rychle vyreseni problemu.

ozvete se prosim na [email protected] Predem diky
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login