Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Spolehlivost stepstick

Posted by gaminn 
Spolehlivost stepstick
September 13, 2013 01:10PM
Zdravím,
jaké máte zkušenosti s Pololu Stepstick, co se spolehlivost týče. Stavím tiskárnu, ta ještě nefunguje, ale už mi odešlo 7 driverů. 6 černých z eBaye, 1 koupený před týdnem zde na fóru (originál Pololu A4988). U tohoto posledního originálu Pololu odešel během nastavování proudu jeden z H můstků.

Jak se k nim chovat? Pomalu se bojím na drivery špatně podívat, aby náhodou nějaký neodešel. Mám je na desce Sanguinololu. Existuje nějaká alternativa, která bude fungovat spolehlivě?

Díky
Re: Spolehlivost stepstick
September 13, 2013 01:42PM
Ahoj,
no ja mam ramps a nemuzu si stezovat...
Ale podle poctu mrtvolek, bych to typoval uz spis na problem nekde na Sanguinololu... pokud teda nedelas nakou kardinalni chybu...
Pokud vim tak by snad nemely bejt bez pripojeneho motoru, mas-li napajenou elektroniku - aspon pokud odpojuju motor, tak odpojuju driv napajeni rampsu/arduina.

Sanguinololu neznam, ale neumi ovladat i z fw rizeni proudu do pololu? nebo jen stepping? jestli tam neni neco spatne nastavene...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Spolehlivost stepstick
September 13, 2013 05:23PM
Nemáš přepólované napájení, to už není normální oddělat tak rychle tolik kousků smiling smiley
Re: Spolehlivost stepstick
September 13, 2013 06:01PM
Nesmíš připojovat, odpojovat nebo jinak šachovat s připojením krokáčů k Pololu, za běhu (když je nastavený ENable). Pro ně se to jeví jako skoková změna proudu a můžou odejít. Taky můžeš mít špatnej kontakt k motorům, pak se to chová stejně.

Tj. já vždycky před tím než sahám na konektory motorů dávám: M84
Re: Spolehlivost stepstick
September 14, 2013 03:18AM
OK, takže chyba je asi u mě.

Ale jak říkám, jen jsem nastavoval proud do motoru, na konektory jsem vůbec nesahal. Šroubovákem jsem se dotknul pouze otočné části potenciometru. Takže i proud je vhodné nastavovat při vypnutých motorech?
Re: Spolehlivost stepstick
September 14, 2013 04:26AM
No jasně je to všude v návodech smiling smiley

Změř kolik tam máš, vypni, popotoč trimrem, zapni, změř. A tak dokola dokud tam nemáš potřebný proud (měříš V).
Re: Spolehlivost stepstick
September 14, 2013 05:03AM
OK, tak pak je to jasné.
Re: Spolehlivost stepstick
September 14, 2013 03:01PM
Já jsem na Pololu zlej a dělám nastavování proudu "za živa" a nic špatnýho se mi nikdy nestalo.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login