Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Vychození závitovek

Posted by Lukyn 
Vychození závitovek
September 14, 2013 11:22AM
Neobrušujou se vám někomu závitovky na Z ose? prvních pár závitů nad nulou mám úplně pryčsad smiley
Re: Vychození závitovek
September 15, 2013 03:38AM
Potřebuje to mazaní.
Mažu to olejem na převodovku do skútru ( ne protože je nejvhodnější, prostě ho mám.)
Bez mazaní to mi začalo dělat černé trisky pod zavitovkami.
Re: Vychození závitovek
September 16, 2013 02:29AM
V podstatě každý stroj, který má pohybující se součástky se potřeba mazat. A 3D tiskárka je stroj, v podstatě CNC stroj. Závitové tyče nejsou stavěné na trvalé tatížení, jako je šroub osy, na to jsou určeny (drahé) kuličkové šrouby. Závitovka je jen dlouhý šroub na sešroubování čehokoliv, utáhnout a dost, žádné přesné šudlání tam a zpět. Takže mazat a počítat s pravidelnou výměnou, samozřejmě i s maticí.

Edited 1 time(s). Last edit at 09/16/2013 06:30AM by Axamith.
Re: Vychození závitovek
September 22, 2013 04:26PM
A já si říkal z čeho mi padá ten černej prach pod Ztkem smiling smiley. Právě už jsem měnil osu z 2*.Vždy jsem to šplíchl silikonovým olejem a zanedlouho potom se to uplně obrousilo.Asi byla chyba, že jsem to chvíli nechal na sucho(vytvořily se piliny) a až pak jsem promazal takže olej sebral všechen bordel ze závitovek a hromadil ho v matkách.Teď jedu na sucho sem tam se skřípáním, ale takřka bez problémů
Re: Vychození závitovek
September 23, 2013 12:13AM
Pokud tam už nějaké opotřebení bylo a potom jsi to namazal, tak ten kovový prach s olejem působil jako brusná pasta. Takže mazat hned od začátku. Ale ne silikonovým olejem, ten je většinou určený určený ke konzervaci, to už je lepší pár kapek oleje na šicí stroje.
Už jsem to zmínil výše, závitovka není pohybový šroub. Je mnohem lepší použít vedení a řemen, jako např. použil Dan na Rebelu.

Edited 1 time(s). Last edit at 09/23/2013 02:21AM by Axamith.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login