Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

[problemy] - kalibrace

Posted by raptik 
Re: [problemy] - kalibrace
September 07, 2014 12:59PM
Díky za rady,využiju je. Akorát dneska se to úplně všechno s prominutím posralo,s topneho tělesa nahoře a mezi tryskou začal vylézat hnědý sajrajt i s filamentem,nic se jsem z tím nedělal,tak nevím co tam povolilo,no hrůza a to jsem skoro 2 týdny tisknul úplně bez problému, ach jo. :-(
Re: [problemy] - kalibrace
September 11, 2014 02:39PM
Tak jsem dneska konečně tak nějak sestavil celou svou tiskárnu a poprvé tiskl a ne jen kreslil po papíře tužkou(to byla teď moje prázdninová zábava vedle pokoušení se vyrobit hotend doma= nepovedlo se nakonec jsem si ho koupil grinning smiley). Myslím, že na první tisk je to celkem dobrý, ale stejně požádám o rady, co kde přenastavit a vylepšit...
Aktuální nastavení:
rám: made in doma... = nepodobá se ničemu co jsem tu viděl- složení dřevo kov, merkur a 3 rozebrané tiskárny, bowden extruder, tlačení struny ala guma -nedělá rýhy do struny a funguje zatím dobře...
tryska 0.4
rychlosti:
perimetr 30mm\s
infill 60 mm\s
travel 130 mm\s
akcelerace: 1000 na Z 100
výška vrstvy: 0.1 mm
retract: 1
Materiál abs při 240 °C, nevyhřívanej hotbed(časem pořeším)

Výsledky viz foto.
Jaký je názor na výsledek prvního tisku?
Co doporučujete poštelovat? Jak vyřešit šikmost (částečně to je možná nekolmou Z ale tolik teda šikmá není-ještě srovnám grinning smiley)
Vzhled a kabeláž neřešte, to přijde časem....

Edited 1 time(s). Last edit at 09/11/2014 02:42PM by jeninicicek.
Attachments:
open | download - 029.JPG (44.6 KB)
open | download - 027.JPG (140.3 KB)
open | download - 016.JPG (149.9 KB)
open | download - 024.JPG (147.5 KB)
open | download - 025.JPG (78.8 KB)
open | download - 007.JPG (289.8 KB)
Re: [problemy] - kalibrace
September 11, 2014 03:17PM
toz jako hnizdo to vypada dobre smiling smiley merkur se hodi na vse smiling smiley i na ploter nebo scaner smiling smiley

1) na abs s hotbedem, takze poresit pak zkouset... obcasne posunuti vrstev muze bejt i tim jak se ti drbne tryska nadzvedle hrany. jinak zkousej PLA, ktere nemusi potrebovat hotbed
2) takhle posunovani vrstev (sikmost) v danym smerum - asi ti prokluzuje remen na te ose, mozna spatne nastavenej proud do motoru, takze pri dojeti na pozici ti proklouzne

3) jestli sem koukal dobre, obcas ti to udela diru ve stene. pravdepodobne ti to asi zas tak moc dobre nepodava. ale vliv na to muze mit i par dalsich veci.

podle me, pokud budes zkouset ABS nejdriv s hotbedem, at mas jistotu, ze se ti udrzi na desce. dost veci ti to muze ovlivnit....


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [problemy] - kalibrace
September 11, 2014 04:00PM
No zapracoval bych na tom extruderu, jestli je to ta věc z merkuru vzadu a koukám že je to přes bowden, to bude taky chtít víc štelovat.

Šikmost jak psal Raptík
Re: [problemy] - kalibrace
September 11, 2014 04:29PM
No , pokud tisknu bez plochy a kontroluji jen podávání tak to podává to plynule, přemýšlím zda nepřidat materiálu, kvůli trhlinám, ale zas v tom rohu, kde se to snaží použít retract toho je až moc.
- přijde mi, že za to může špatnej retract (prostě ten bowden má zpoždění, zkoušel jsem i testovací objekt 2 věže a pořád to tahá vlákna při přejezdech, ale pak to udělá následně díru...) kam až je rozumné s hodnotou retract jít? - toto mi přijde jako to co mne nejvíc zlobí, když sleduju tisk... Je nějakej vzorec jak spočítat retract, třeba podle dély bowdenu?

K šikmosti: řemen neproklouzne, neb tam není grinning smiley - jezdí tam delší deska na kolech pro posuv papíru v tiskárnách(chtělo to dobře vyladit přítlak a protiskluzoý materiál naspod ale zas mám teoreticky nekonečnou 1 osu), navíc to dělá pořád v tom jednom směru, podle mne kdyby cokoli prokluzovalo, tak směr by měl být náhodnej nebo se pletu? Já ať tisknu cokoli, tak to mám šikmý po konstatním úhlem...

Co se týče hotbedu zatím mi to drželo pěkně, je to jakejsi starej mizera plast na co to tisknu a bez čehokoli dalšího - má hotbed vlastně nějaký výraznějšíí vliv na vyšší vrstvy, nebo jen na pár prvních?


A trošku mimo: Myslíte si, že by hotbed šel vyhřívat horkovzduchem nebo infralampou?
Re: [problemy] - kalibrace
September 11, 2014 04:48PM
plynule? to ti nic nerekne... mas jistotu, ze ti to poda 100mm kdyz das povel pro podani 100mm? kazdej slicovac predpoklada, ze kdyz rekne fw vytlac 10mm tak ze to vytlaci... jinak ti muze nekde matros chybet (diry) a jinde prebejvat...

tak ti mozna ta deska pro ten spmer pravidelne uskakuje vlivem neceho, co mas v konstrukci...

retract bejva problem, castecne to ovlivnis i teplotou, kolik matrose vytece atd.
navic mi neni znamo, jestli slicovaci programy prizpusobuji nastaveni retractu, ktere si vyladis k nasledne vzdalenosti pri prejezdu. testama bych rek ze ne, takze to nastavis na nakou vzdalenost. retract pro vetsi a mensi vzdalenosti bude znat. co bude dal - bude boulicka + vlaknovani v prostoru; co bliz, bude chybet material na zacatku vlakna...

cim slicujes?

Edited 1 time(s). Last edit at 09/12/2014 03:31AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [problemy] - kalibrace
September 11, 2014 05:15PM
Používám klasicky slic3r s pronterface... se 100mm jsem si jistej, o to se to do bowdenu posune, jen než to projde tryskou trvá dýl, hrál jsem si teď ručne a když dám posunout méně, tak se to posune do bowdenu správně ale přes trysku to pak jde delší dobu(dokonce to vypadá, jako by se to s vyšší rychlostí a větší vzdáleností zlepšovalo)- docela mne překvapuje o kolik- asi bowden o dost zkrátím- má někdo zkuženost jaký maximální úhel ohybu zkousne? Já jsem ho nechal ze začátku delší, aby se to náhodou neskříplo ale takhle to asi ono nebude
Re: [problemy] - kalibrace
September 11, 2014 05:42PM
sam jsem zacinal na bowdenu a uprimne mi to prinaselo spise problemy nez uzitek. taky jsem si myslel, ze pri rucnim/potazmo i posuvu motorem je vse ok, ale tisk uz byl horsi. Jestli je to vzhledem ke konstrukci mozne, tak se pro zacatek zkus na bowden vybodnout. Jak si otestujes tisknuti, tak se k nemu muzes vratit a laborovat s nim.
Re: [problemy] - kalibrace
September 14, 2014 04:52AM
Tak jsem chvíli ladil a upravoval(zkrátil bowden-úplně seho zbavit nejde..., vyladil config co mi šlo grinning smiley- příloha, trošku přitlačil na podávání...), ale stále to není ono(viz příloha), nějaký tip čím pohnout? Prostě po přesunu boulička, vlákna už to netahá, ale pořád je poznat, kde byly přesuny... nějaký tip, co kde?
Attachments:
open | download - 006.JPG (121.5 KB)
open | download - config.ini (3.1 KB)
Re: [problemy] - kalibrace
October 28, 2014 04:11PM
Ahoj. Kde hledat chybu, kdyz na Delta tiskarne kruh neni kruh, ale pripomina spise "citron"?
Prikladam obrazek, kde to je videt nalevo na spodni strane
FW mam Marlin
Attachments:
open | download - rps20141028_205938.jpg (137.5 KB)
Re: [problemy] - kalibrace
January 08, 2015 04:05PM
Quote
jeninicicek
Tak jsem chvíli ladil a upravoval(zkrátil bowden-úplně seho zbavit nejde..., vyladil config co mi šlo grinning smiley- příloha, trošku přitlačil na podávání...), ale stále to není ono(viz příloha), nějaký tip čím pohnout? Prostě po přesunu boulička, vlákna už to netahá, ale pořád je poznat, kde byly přesuny... nějaký tip, co kde?
jak pise Bajn,bowden je osidnej,zmetek se napina a muze se napruzit a chovat se jak pero.
V retract nic nehledej,mozna to bude tim,ze mas v HE velky tlak.Proste porad tam cpes material a HE takovej prutok pres trysku nezvlada,pak se ti prokluzuje podavac atd.Je to videt na bokach mas vynechana mista a v rozich ,tam kde se to spomali,ti vytece material diky vysokymu tlaku v HE (reknu to blbe - setrvacnost).Zkus rapidne spomalit komplet tisk (infil,perimetry apod.) a jestli to bude lepsi.
Vytlac 50mm koukej se na extruder jestli se neprotaci stale na nej koukej,az se dotoci,hned se podivej na trysku jestli jeste stale vytejka pod stejnym tlakem (setrvacnost) co se ex. zastavil.Jesli ze ano,muze to byt tim bowdenem ze pruzi,pokud nepruzi a neprotaci se ex,problem bych hledal spis v HE.
Re: [problemy] - kalibrace
March 06, 2015 08:23AM
Čau, používám pro řízení MELZI ale mám problém s osou Z. poslu do melziny příkaz M92 x64 Y64 Z2560 E890 tak ho v pohodě přijme. všechny osy jezděj korektně kromě osy Z. dam příklad sjedu osou Z na koncak a prizvednu ji o 10mm posuvkou si změřim o kolik popojela a překvapive to vychazi a kdyz popojedu o 8 cm tak popojede 8cm. Kdyz dam tisk tak se mi tryska zacny rýpat ve výrobku.

Průměr trysky mam prodle vytlačené struny 0,5mm

i kdyz ve Sliceru nastavim vyssi vrstvu (zkousel jsem 0,6 i 0,7 a bez výsledku) nez mam prumer trysky tak se mi to stejne po par vrstvach zacne rypat ve vyrobku


předem děkuji za odpovědi
Re: [problemy] - kalibrace
March 06, 2015 08:41AM
krpy:
kalibrace kroku pro extruder probehla a sedi????

tzn, kdyz das vytlacit 50mm tak zajede do extruderu 50mm...

pokud ti tohle sedi, pak si nastavit slicer - dat 100 vypln, tisknout kostku treba 20x20x10 a podle toho jak se preplnuje nebo nedoplnuje material v kostce hejbat s extrusion multiplier

Edited 1 time(s). Last edit at 03/06/2015 08:42AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [problemy] - kalibrace
March 06, 2015 08:52AM
tak až večer dorazím domu tak jěště přeměřim ten extruder, tím si teď úplně nejsem jistej ale jako nezdálo by se mi ze by to dávalo moc ani malo, tisknul jsem takový váleček a prumer byl presne ale o par mm vyssi,
Re: [problemy] - kalibrace
March 06, 2015 09:49AM
no pokud ti sedi i pojezd Z, tak jediny je davkovani...

kazdej material je trosku jinej proto potrebujes delat jeste v sliceru kalibraci davkovani...

ja treba si u kazdeho materialu overuju jak kroky extruderu, tak pak jeste i kalibruju slicovac. jeste sem nemel material kterej by davkoval stejne...
))
a to co popisujes, je presne predavkovani materialu, takze pokud ti bude sedet krokovani extruderu, tak snizit extrusion multiplier treba na 0.95 podle toho jak moc ti predavkovava a abys byl spokojen s tiskem pri 100% vyplni. mozna to pak jeste upravis podle top vrstvy pri normalni vyplni...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [problemy] - kalibrace
March 10, 2015 05:35PM
Ahojte,

neviem, ci to niekomu z vas pomoze, ale ja som posuv vrstvy alebo aj sikmost na osi Y vyriesil tak, ze som pouzil dostatocne vykonny motor. Povodny motor typ 17HS4417 mal krútiaci moment motora 40 N cm a ten bol nedostatocny. Totiz vaha vozika Y bola privelka a vozik pretlacil silu motora, cim vznikol posun. Po vymene motora s krutiacim momentom 50 N cm sa mi tato chyba uz neobjavovala.
Stalo sa mi to na Prusa i3 Box frame z MDFky, kde je podlozka pod HeatBed z MDFky.

Pekny den smiling smiley
Juraj


Prusa i3
Trenčín (Slovensko)
Re: [problemy] - kalibrace
April 25, 2015 05:27PM
Ahoj, pánové mám problém s rozměry.
Tisknuté modely jsou napohled hezké rovné ale rozměry vůbec nesedí.
Už několikrát jsem zkoušel upravovat krokování a to když jsem používal repetier tak sem přepisoval hodnoty v eprom dosáhl sem sice lepšího tisku ale stejně rozměry neseděly. Proto zkouším pronterface a zjistil sem že když sem tiskl přímo z něj tak rozměry seděly až na výšku. Jenomže sem nikde nenašel nastavení parametrů toho objetku jako zvětšení a tak. Takže si otevřu slic3er tam objekt otevřu upravím vygeneruju gcode a v pronterface otevřu a tisknu ale rozměry už nesedí.
Nevíte někdo co s tím? Krokování mi přijde v pořádku už několikrát sem to přeměřoval a a liší se jen v tisicinkách ale to spíš je problém měření. Při tisku materál nechybí ale ani nepřebývá je akorát ale výška stejně nesedí.
Tisknu ABS 1,75mm už jsem zkoušel různé teploty i rychlosti ale s rozměry to moc nehne podle počítání je model o 17% menší na X a Y na Z ose i o víc
Tryska 0,4 výška vrstvy 0,3 zkoušel jsem i 0,35 opět bez výsledku.
Takže co dělám špatně?
předem děkuji
dan
Re: [problemy] - kalibrace
April 25, 2015 05:38PM
Vyska ti nesedi diky spatne nastavenym krokum na Z, jinak to neni mozny a nema na to vliv slicer a uz vubec ne tiskovy SW, jako je Repetier-host, nebo Pronterface. Ty delaji jen to, ze poslou vygenerovany g-cod na seriovej port, tedy do tiskarny.

Co mas za tiskarnu, jaky posuv Z, jake drivery, kolik nastavenych mikrokroku a kroku/mm ve FW ci EEPROM?

Edited 1 time(s). Last edit at 04/25/2015 05:40PM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: [problemy] - kalibrace
April 26, 2015 05:16AM
tiskárnu mám rebelix (homemade)
kroky x 80,1322
kroky y 80,5541
kroky na z 3968,2541 (max.feedrate mm/s 3,000) rebelix používá m5 závitové tyče. Ty kroky sem počítal přes výpočet co sem našel na webu a používal sem stoupání uvedený pro m5 takže teoreticky by to mělo sedět ne?
drivery mám Pololu A4988 a jeden sem musel koupit nový ale měl by být stejný (A4988)
no a jak pořešit přesnější nastavení krokování Extruderu ale i ostatních? řešil sem to tak že sem to počítal přes trojčlenku z hodnot které sem zprůměroval z několika měření

Edited 1 time(s). Last edit at 04/26/2015 05:19AM by Kouďák.
Re: [problemy] - kalibrace
April 26, 2015 05:55AM
omlouvám se za tolik stejných zpráv problém s internetem a nevím jak je vymazat confused smiley
Re: [problemy] - kalibrace
April 26, 2015 08:21AM
pri 0.3mm vrstve ti z rozmer sedet nemuze pokud z rozmer objektu neodpovida nasobkum 0.3mm vrstvy. Mam to overene. Proste do 1mm narves jen 3 0.3mm vrstvy a slicer i ostatni vygenerujI jen tolik vrstev kolik se vejde do objektu. Bud budes mit o vrstvu min nebo vic, spis min.
A nedoporucuju menit krokovani na Z pro tisk na napr 0.3mm vrstve aby 5cm objekt mel 5cm. Nebude to pak sedet pri jine vysce vrstvy, nehlede na to, ze bys asi pak i mel ladit davkovani.
Pokud ti normalne sedi Z - ujede normalne na povel napr. 10mm - tak to nech.
x a y bejva normalne mensi nevim jestli az o 17 procent, ale u 50x50 mm plose mivam zmenseni i o 0.6mm. Jestli ti dojede na manualne x a y 50mm tak neni problem v krokovani.
u z doporucuju 2 veci. Nevypinat driver behem tisku(marlin to umi), pokud ho vypnes vrati se po zapnuti na nejblizsi fullstep. A davat do krokovani cela cisla. Firmware to stejne zaokrouhli, jelikoz driver neumi udelat xtinu kroku. I kdyz musim pripustit, ze oboji se projevi spis vlnenim v Z ose, nebo praskanim vrstev.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [problemy] - kalibrace
April 26, 2015 08:27AM
Quote
Kouďák
omlouvám se za tolik stejných zpráv problém s internetem a nevím jak je vymazat confused smiley

Trosku sem ti to promaz

Jinak pro m5 200 krokovej motor a 1/16 krokovani ma bejt 4000 kroku na mm, ale jestli ti to sedi ok.
jen ze par tiskaren s m5 sem uz delal a jeste se mi nestalo, ze bych tam musel dat jiny cislo nez 4000


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [problemy] - kalibrace
April 26, 2015 05:55PM
takže pro trysku 0.4 je ideální nastavený výšky vrstvy kolik?
manuálním posuvem x y ale i z sedí aspoň podle posledních měření ale dám krokování na 4000
no jinak když tisknu kostku 20x20x20 tak mám rozměry cca 16,7 x16,7 a výšku už ani nevím musím zkusit znovu vytisknout
Re: [problemy] - kalibrace
April 27, 2015 05:04AM
Quote
Kouďák
takže pro trysku 0.4 je ideální nastavený výšky vrstvy kolik?
manuálním posuvem x y ale i z sedí aspoň podle posledních měření ale dám krokování na 4000
no jinak když tisknu kostku 20x20x20 tak mám rozměry cca 16,7 x16,7 a výšku už ani nevím musím zkusit znovu vytisknout

A to zmenseni je opravdu s kazdym tiskem stejne?
Drivery se neprehrejvaj? Ze by upousteli kroky tepelnou ochranou. Muze se to projevit i po par minutach tisku, ne behem manualniho mereni/testovani.

Nechce se mi verit, ze by nake abs melo az takove smrsteni.
Jak si delal kalibraci x a y krokovani?

0.3mm vrstva by mela bejt ok. 0.4mm trysku mam a jedu v pohode 0.3 i 0.2 mm vrstvy

Edited 1 time(s). Last edit at 04/27/2015 05:06AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [problemy] - kalibrace
April 30, 2015 04:53AM
zdravím no tak sem nastavil na Z 4000 a na X a Y po 80 a vypadá to že to bude dobrý zkouším výšku vrstvy 0,2 ale asi je špatná teplota materiálu to ještě musím vychytat a možná doladit kroky E ale jináč na X a Y to sedí
ty kroky je asi opravdu lepší vypočítat podle řemene a řemenic
já to dělal tak že sem si nastavil posun o 100 a změřil kolik to ujelo tak sem věděl kolik mi to ujede na nastavený hodnotě a trojčlenkou počítal ale to stejně člověk někde proměří i když provede víc měření
Re: [problemy] - kalibrace
April 30, 2015 04:55AM
jo a taky sem dal chladiče na drivery tak nevim jestli to tomu taky nepřispělogrinning smiley
Re: [problemy] - kalibrace
April 30, 2015 06:23AM
Quote
Kouďák
jo a taky sem dal chladiče na drivery tak nevim jestli to tomu taky nepřispělogrinning smiley

urcite to nebyl spatnej pocin, ty chladice smiling smiley

ad kalibrace, no me se oplatilo spis vychazet podle vypoctu remenu, remenic prevodu a krokovani a pak pripadne upravovat podle koeficientu pozadovana vzdalenost / zkutecna vzdalenost pokud je napr sisatoidni remenice nebo podobnej neduh v mechanice a tim jina ujeta vzdalenost...
na ty moji tiskarne je X nejak jina, tak mam misto 80 kroku 76 a Y a Z sedi


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [problemy] - kalibrace
April 30, 2015 06:36AM
Tak pánové s radostí oznamuji, že tisku přesné rozměry thumbs up
Re: [problemy] - kalibrace
April 30, 2015 06:52AM
Quote
Kouďák
Tak pánové s radostí oznamuji, že tisku přesné rozměry thumbs up

thumbs upsmileys with beer


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [problemy] - kalibrace
April 30, 2015 07:25AM
no já doufám že nemám žádnou potvoru řemenici ale ani bych se nedivil když je všechno z číny grinning smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login