Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Nefunguje nic

Posted by Lukashom 
Nefunguje nic
January 28, 2014 01:52AM
Čaute, postavil jsem si Rebela 2 s Ramps1.4. Zkoušel jsem v ručním režimu Repetier-host pohnout s jakoukoliv osou a nic se neděje. Motory ani nevrčí.
Poradí někdo? Díky
Re: Nefunguje nic
January 28, 2014 04:28AM
a zkousel jsi to zapnout a vypnout? smiling smiley
rozhodne to chce dodat vice udaju, zda jsi zkousel motory uz pred zapojenim mimo tiskarnu, zda jsi ladil proud do steppru atd.
Re: Nefunguje nic
January 28, 2014 04:39AM
Neladil.A ani jsem motory nezkoušel. Nahrál jsem do ardiuna merlina a firmware pro rebela. Pak jsem si myslel že se připojím přes repetira a budu moct pohybovat osami manuálně
Re: Nefunguje nic
January 28, 2014 04:47AM
Je zaply zdroj ? Je nakonekteny repetier na REBELa, ukazuje se teplota ? a co endstopy.
Re: Nefunguje nic
January 28, 2014 04:49AM
Endstopy ma mechanický, snad správně zapojený, ale termistor jsem ještě nezapojil.
Re: Nefunguje nic
January 28, 2014 05:07AM
Musíš mít připojenej termistor hotendu, nebo aspoň náhradní odpor za něj.
Re: Nefunguje nic
January 28, 2014 05:14AM
Dobrá, zkusím to a snad to půjde. Díky.

Edited 1 time(s). Last edit at 01/28/2014 05:15AM by Lukashom.
Re: Nefunguje nic
January 28, 2014 05:33AM
nejsem si jisty, ale mozna by to mohl vyresit dry mode pod repetierem, pak myslim nekontroluje zadny thermmistor, ne? Motory pak mozna necha pohybovat.
Re: Nefunguje nic
January 28, 2014 06:20AM
Bajn: to máš pravdu, podle popisu by to tak v Repetieru mělo fungovat.
Re: Nefunguje nic
January 28, 2014 06:41AM
nepsal ze ma marlina??? pokud vim, tak marlin si s tim neporadi, pokud mu to tam poslete z hosta...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Nefunguje nic
January 28, 2014 06:41AM
Asi to bude rukama. Zapojit jsem termistor a je to stejné. Nemohla by být nějaká součástka v háji? Jak by se to mělo normálně chovat když vše zapnu a připojím tiskárnu v Repetieru?
Re: Nefunguje nic
January 28, 2014 06:46AM
ukazuje teplotu? deska je taky monitorovana?
m503 prikaz vypise neco do spodniho okna?

mozna posli foto elektroniky pripadne screenshot repetier hosta po pripojeni tiskarny k repetieru a odeslani m503 smiling smiley bude videt jestli ti vubec komunikuje tiskarna

banalni otazka, ale dal si connect v repetier-hostu??? smiling smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 01/28/2014 06:47AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Nefunguje nic
January 28, 2014 10:01AM
Tak je to asi v háji.
Zkoušel jsem prohodit Ramps desky a když jsem jí osazovat driverama aostatníma kabelama nevšim jsem si že jeden driver je opačněsad smiley. Zapnul jsem zdroj a po chvíli jsem se všim , ale to už byl vařicí. Takže je v prd... a nevím co mohlo padnout dál.sad smiley
Re: Nefunguje nic
January 28, 2014 10:49AM
Tipoval bych jenom ten driver.

Edited 1 time(s). Last edit at 01/28/2014 11:32AM by jirpil.
Re: Nefunguje nic
January 28, 2014 10:57AM
Asi máš pravdu, Když ho vyndam a propojim desku s pc tak se ukáže nové zařízení, ale pokud tam je tak ani náhodou.
Existuje nějaký prográmek pro test jednolivého motoru ? Teď mi chybí jeden driver a tak mam jen pro osy a ne pro extruder
Re: Nefunguje nic
January 28, 2014 11:30AM
Co já vím existuje sketch na jakousi kontrolu RAMPSu, ale nikdy jsem ho nepoužil.
Re: Nefunguje nic
January 28, 2014 11:35AM
Máš endstopy jenom mikrospínače, nebo takový ty moduly s LEDkou? Jak je máš zapojený a jak nakonfigurovaný ve firmware? Co Ti to vypíše na příkaz M119?

Edited 1 time(s). Last edit at 01/28/2014 11:37AM by jirpil.
Re: Nefunguje nic
January 28, 2014 11:43AM
Mam mikrospínače. Ta konfigurace bude u mě drobet problém. Nějak se v tom ztrácím. Stáhnul jsem si předkonfigurovaný firmware na REBELA a nahrál do arduina. Teď nejsem schopen říct co mi vypíše příkaz M119, protože jsem mimo tiskárnu.
Re: Nefunguje nic
February 03, 2014 04:32AM
Zdravim pánové, taky stavim svoji tiskárnu komplet z 3mm plechu (něco podobného jako I3). Mechaniku už mam hotovou, jen mě ještě chybí extruder a hotend. Elektroniku mam arduino mega, ramps 1.4. Když jsme provedl test s testovacim prg, tak vše OK, motory se točí. Na ovládání jsem použil Repetier-Host a nahrál firmware. Osa X a Y komunikují, ale osa Z ani vorla, na začátku trošku cukne, a pak se už nehne. Ale pod napětím je... Motory na extruder se taky ani nehnou, ale to bude asi tim, že nemam připojený termistor.
Na M503 mě to hlásí tohle, viz. přiložený soubor.

Nějak se v tom nevyznám, není to můj šálek čaje, ale kurnik to dám drinking smiley

Děkuji za nějakou radu, jak se kousek posunout hot smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 02/03/2014 05:06AM by Kopec.
Attachments:
open | download - M503.txt (3.4 KB)
Re: Nefunguje nic
February 03, 2014 05:18AM
Nastavoval si proud na stepsticku? To cuknutí a nic na ose Z vypadá jako málo proudu - zkus zatočit asi o 1/4 otáčky s potenciometrem ve směru po hodinových ručičkách.
Re: Nefunguje nic
February 03, 2014 05:54AM
To jsem zkoušel, opravdu to jen cukne a pak už nic. Motor je stále zablokován, takže proud do něho jde. Zapojení motoru od MICROCOMU SX17-1005 mam 2B - modrá, 2A - bílá, 1A - černá, 1B - oranžová, spojeny žlutá+zelená a hnědá+ červená.
Re: Nefunguje nic
February 03, 2014 06:05AM
A odezva na M119 ?
Re: Nefunguje nic
February 03, 2014 06:09AM
Odezva je: 12:00:02.708 : N9 M119 *3
12:00:02.713 : ok 9
12:00:02.717 : x_min:H y_min:H z_min:H z_max:H

Ale mam to jen na stole bez koncáku, to použiju mikrospínače z jedné strany.
Re: Nefunguje nic
February 03, 2014 06:19AM
Jen doufám, že mam dobře nastavenej firmware, páč to pro mě byla španělská vesnice v anglii eye popping smiley
Re: Nefunguje nic
February 03, 2014 06:37AM
V první řadě zprovozni endstopy, ať to máš komplet a můžeš si být jistý alespoň něcím.

Pořád mi to příjde na ten špatný proud. Zkoušel jsi s tím potenciometrem točit víc... doporučuje se přidat asi 1/4 otáčky po tom, co se motor rozběhne. Dělal jsem to za živa a vše přežilo - ale jestli to je jistota si nejsem jistý smiling smiley
Re: Nefunguje nic
February 03, 2014 07:13AM
nemas ty endstopy ve firmwaru otocene? Potazmo jestli jsi pripadne nezapojil zmin misto zmax a opacne. Taky muzes vyzkouset sepnout endstop zetka a nasledne dat pohyb.
Re: Nefunguje nic
February 03, 2014 07:40AM
Díky chlapy, namontuju endstopy a odzkouším to. Snad to bude dobrý thumbs up. Zatím ještě jednou moc děkuji
Re: Nefunguje nic
February 03, 2014 08:16AM
Zkoušel jsem s tim potenciometrem točit při zapnutym zdroji, motor bzučel, nešlo s nim ručně otočit a brouček na stepu hřál jak saharký slunce, tak jsem mu zasejc ubral eye rolling smiley
Re: Nefunguje nic
February 03, 2014 08:23AM
Nemáš to nějak bloklý, nebo opačně zapojený druhý motor na Z nebo něco takového? Těžko odhadnout no...
Re: Nefunguje nic
February 03, 2014 08:46AM
Zatím to je se mnou těžký, ale já se do toho dostanu drinking smiley. Motor mam zapojenej furt stejně (používám zatím jen jeden motor a jeden step a přehazuju to) smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login