Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Nefunguje nic

Posted by Lukashom 
Re: Nefunguje nic
February 03, 2014 01:58PM
No jestli máš motor už osazený a připojený k Z, tak ti to jeden neutáhne (zkříží se to)... ale to jsou spekulace.
Re: Nefunguje nic
February 03, 2014 03:44PM
Právě že nemam, a i kdybych měl, tak se to křížit nebude, mam to udělaný fortelně, vlastně je to taková skládačka ze 3mm plechu (vlastní konstrukce) ve který mam zámky a je to zavařený TIGem. Nějakou fotku sem hodim.
Re: Nefunguje nic
February 04, 2014 03:27AM
No to křížení jsem nemyslel hanlivě - podle mého se v této kategorii bude křížit každé uložení s 400mm rozvorem, které taháš za jednu stranu - ale to je asi off topic.

Na ty fotky jsem zvědavý - pochlub se.
Re: Nefunguje nic
February 04, 2014 05:20AM
Pokud osy X a Y fungujou a Z se stejným hardwarem nefunguje, bude to asi nastavením firmwaru (kombinace koncáků a smyslu otáčení krokáče). Ono je hezký, že Repetier má konfigurátor. Jenže když to nedopadne, zbývá buď zdlouhavá iterace metodou pokusů a omylů, nebo konfigurovat ručně.
Re: Nefunguje nic
February 04, 2014 05:46AM
Pro camel1cz, já jsem to nebral ňák osobně thumbs up

Pro jirpil - osu Z jsem dneska rozchodil, mam asi ve firmwaru obrácenej endstop, připojil jsem mikrospínač a zkusil zapnout motor při sepnutyn endstopu a jelo to. No, ale mam chvilku po pokusech, bo mě asi odešlo Arduino. angry smiley
Re: Nefunguje nic
February 04, 2014 07:34AM
To je mrzuté - vítej v klubu, taky jsem jedno odsmahnul (protože sem bordelář a měl jsem to hrozně zbastlený na stole a škrtnul jsem si 12V o desku smiling smiley Ještě, že jsem si koupil z Číny hned dvě smiling smiley
Re: Nefunguje nic
February 04, 2014 08:57AM
Nooo, tak to jsem to odprásknul stejně, bordel na stole, něco škrt o něco, jiskřička od arduina a nemluví se mnou. Ještě že mam Funduino Mega. spinning smiley sticking its tongue out, ale asi ještě Arduino z číny zakoupím thumbs up
Re: Nefunguje nic
February 04, 2014 09:10AM
Jasný, asi celkem častý jev :-) Moje bylo XDRduino MEGA - ale je to všechno na jedno kopyto... že jsem si na to vzpomněl, tak jdu hned objednat smiling smiley akorát to trvá měsíc no sad smiley
Re: Nefunguje nic
February 04, 2014 09:24AM
Ale ta cena, ta cena thumbs up, já jsem kupoval set Arduino Mega, Ramps 1.4A a 5x step za 850 Kč drinking smiley
Re: Nefunguje nic
February 04, 2014 09:39AM
Přesně - když se pak podíváš na arduino za 800, je to úsměvné... no ale je to obchod smiling smiley Nejlepší jsou ty řeči, jak věci z Číny nejsou kvalitní :-D
Re: Nefunguje nic
February 04, 2014 11:10AM
Nevim, jestli to není mimo, ale psal jsem,že sem dám fotečku, tak ji dávám eye rolling smiley
Attachments:
open | download - IMG_20130824_170801.jpg (104 KB)
Re: Nefunguje nic
February 04, 2014 12:00PM
Kopec: vypada to dobre smiling smiley
Re: Nefunguje nic
February 04, 2014 12:04PM
Moc pěkné - opravdu poctivá kostrukce smiling smiley Chystáš se s tím dělat něco víc než 3D tisk?
Re: Nefunguje nic
February 04, 2014 12:15PM
Děkuji, trošku se červenám. První nápad byl fréza+vrtačka na plošné spoje, tak jsem hledal a hledal a objevil jsem 3D tisk. Ale zkusim na tom gravírovat, nebo jemně frézovat. Uvidíme
Re: Nefunguje nic
February 10, 2014 12:47PM
Zdravim panove, tak po odmlce znovu otravuju. Rozchodil jsem to, všechno mě jezdi, ale když ve firmwaru na repetieru (na stránkách v jednoduchym nastavení přes web) nastavim kroky na motory, tak Y při zadání 10mm jede 10mm, ale Xosa při jakymkoliv parametru jede při 10mm 11,5. Tak tohle uf fakt nechápu. Díky moc za radu
Re: Nefunguje nic
February 10, 2014 02:37PM
repetier čte defaultně konfiguraci z NVRAM (paměť uvnitř arduina, která se nezapomíná po vypnutí napájení)... předpokládám, že měníš data v configuration.h
Máš dvě možnosti:
- vypnout použití NVRAM (nastavením EEPROM_MODE ńa 0) - pak se bere vždy konfigurace z configuration.h
- konfigurovat parametry přes Mxxx kódy bez reflashování a pak, až je máš nastavené OK, tak je uložit do NVRAM - více na wiki reprapu [reprap.org]
Re: Nefunguje nic
February 13, 2014 02:22PM
Jako svářeč , oceňuju provedení. Bojím se ale,že frézování na ní nebude možné . Nějaký tišťák jistě ano,ale jak se ti rozvybruje zajetím nástroje do obrobku,tak tak se smíchy neudržíš . Já mám gravírku otestovanou na 160 000 ot/min,a při frézce 0.8 to ještě není ono . TAkže sháním 1.5 závitový motor ,abych měl cca 200 000 . Frézku typu dremel bych použil jen na tišťáky .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Nefunguje nic
February 13, 2014 10:56PM
Camel1cz děkuji moc za radu, moc to pomohlo a konečně jsou rozměry OK thumbs up

Díky moc za kompliment Milou, taky jsem od fochu ( i když už teď rukama v práci moc nedělám). Vypadá to tak, asi to nepůjde, páč by mě to rozbilo hubu, hodinky a brejle eye rolling smiley, ale ty plošňáky snad dám. Uvidíme
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login