Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Při výplni se tryska jako by rýpe v materiálu

Posted by frada 
Při výplni se tryska jako by rýpe v materiálu
October 17, 2014 03:05AM
Dobrý den,

nemáte prosím někdo tušení co mám špatně nastavené? Tryska 0,3 CuraEngine.

Děkuji
Attachments:
open | download - 20141017_085135.jpg (564.6 KB)
dan
Re: Při výplni se tryska jako by rýpe v materiálu
October 17, 2014 03:31AM
Moc materialu, spatne zkalibrovany extruder. Uber nekde v cura flowrate.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Při výplni se tryska jako by rýpe v materiálu
October 17, 2014 06:34AM
Jak pise dan. Moc materialu.
Nastav si vypln na 100%.
A tiskni kostku 2x2x1cm (pri rychlosti nad 90mms bude treba asi vetsi aby bylo dost casu na schlazeni vrstvy pred polozenim dalsi)
A behem jednotlivejch tisku postupne upravuj v cure ten parametr na davkovani dokud nebudes spokojen.

A predpokladam, ze davkovani extrudru mas kalibrovano.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Při výplni se tryska jako by rýpe v materiálu
October 17, 2014 07:11AM
Když uberu materiálu tak mi dělá mezery mezi vlákny.sad smiley
dan
Re: Při výplni se tryska jako by rýpe v materiálu
October 17, 2014 07:30AM
Tak si ubral moc. Proste uber neco mezi a testuj to na nejake vetsi plose, treba te kostce.
Prumer trysky a filamentu mas predpokladam nastaveny dobre a extruder zkalibrovany ?
Ve finale to stenje tim prutokem musis poladit podle vzhledu, ale zakladni parametry a kalibrace by si mel mit co nejpresnejsi.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Při výplni se tryska jako by rýpe v materiálu
October 17, 2014 03:05PM
Jsem začáteční amatér.
Nicméně jsem extruder kalibroval na délku 10cm, vyšlo to na nastavení 123, což se dobře pamatuje.
Zajimavé je, že když tiskne třeba kruhy a linky výplně tak je to v pořádku až do doby než začně plnit plochu.
Určitě bude ještě někde něco špatně nastavené. Už jsem docílil že se rejpe v materiálu jen na krajích a ne po celé tiskové dráze.
Re: Při výplni se tryska jako by rýpe v materiálu
October 17, 2014 06:19PM
Posli foto.
Pokud mas ted predavkovany mista zmeny smeru pokladani vlaken vyplne (obecne mista, kde prijizdi vlakno vyplne k stene objektu), muzes mit spatnej pomer akceleraci os a extruderu pripadne i jerk.
U me to delalo, ze okraje vyplni byly preplacany a prostredek kostky pekne spojenej.
Pri rychlostech do 60mms to moc znat nebylo.
Ze zacatku sem to upravoval vetsim jerkem, ale nedavno sem prisel na to, ze akcelerace extruderu s tim pohne lip. Nedoporucuju moc. Pokud mas prevodovanej, muze ti vetsi akcelerace rychleji ocesat kolecka. U direct drive zas by mohlo podavaci kolo rychlejsim zaberem prodrit fillament.

Proste pokud sem u os akceleraci mel 1500 a extruderu 100. A menil sem osy na 2500, tak extruderu sem dal 210. A vysledek byl uz peknej.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Při výplni se tryska jako by rýpe v materiálu
October 21, 2014 07:50AM
Firmware Sprinter

FOTKA JE V PRVNÍM PŘÍSPĚVKU

Takže kalibraci mám
//// Calibration variables
// X, Y, Z, E steps per unit - Metric Prusa Mendel with Wade extruder:
#define _AXIS_STEP_PER_UNIT {80, 80, 3200,123}

a speed

//-----------------------------------------------------------------------
//// Acceleration settings
//-----------------------------------------------------------------------
// X, Y, Z, E maximum start speed for accelerated moves. E default values are good for skeinforge 40+, for older versions raise them a lot.
#define _ACCELERATION 1000 // Axis Normal acceleration mm/s^2
#define _RETRACT_ACCELERATION 2000 // Extruder Normal acceleration mm/s^2
#define _MAX_XY_JERK 20.0
#define _MAX_Z_JERK 0.4
#define _MAX_E_JERK 5.0 // (mm/sec)
//#define _MAX_START_SPEED_UNITS_PER_SECOND {25.0,25.0,0.2,10.0}
#define _MAX_ACCELERATION_UNITS_PER_SQ_SECOND {5000,5000,50,5000} // X, Y, Z and E max acceleration in mm/s^2 for printing moves or retracts
Re: Při výplni se tryska jako by rýpe v materiálu
March 04, 2016 08:41AM
Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat, zda byl problém vyřešen? Nedávno jsme si postavil tiskárnu Prusa i3. Používám hotend E3D V6 Kossel kit, software na slicovaní Cura. Tryska se mi začne rýpat v materiálu už od první vrstvy, ale vypadá to, že se rýpe jen během výplně, ale po obvodu ne. Pokud snižuju flowrate tak se dostanu na hodnotu 75% a už se nespojují perimetry k sobě. Poslední vrstva je taková hrbolatá, ale objekt má takovou výšku jakou má mít. Prosím o radu, kde by mohl být problém.
Attachments:
open | download - IMG_20160304_143726.jpg (170.1 KB)
Re: Při výplni se tryska jako by rýpe v materiálu
March 05, 2016 12:38PM
Quote
Ligooo
Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat, zda byl problém vyřešen? Nedávno jsme si postavil tiskárnu Prusa i3. Používám hotend E3D V6 Kossel kit, software na slicovaní Cura. Tryska se mi začne rýpat v materiálu už od první vrstvy, ale vypadá to, že se rýpe jen během výplně, ale po obvodu ne. Pokud snižuju flowrate tak se dostanu na hodnotu 75% a už se nespojují perimetry k sobě. Poslední vrstva je taková hrbolatá, ale objekt má takovou výšku jakou má mít. Prosím o radu, kde by mohl být problém.

jak je to vysokej objekt???
kalibrace extruderu??? tzn. 50mm povel extrudovat zatlaci 50mm fillamentu?

pokud ma tak 1mm, udelej vetsi . muze dochazet k tomu, ze jak neni spravna uroven trysky od bedu pri prvni vrstve, a pri 1mm vejsky se vetsinou geneuruji jen plne vrstvy, tak je tou prvni vrstvou vse preplnene...
ja kalibruju treba 20x20x5 mm kostku na plnou vypln a 2 az 4 vrstvu jedu s 80% davkovanim aby se vyrovnalo predavkovani prvnich vrstev.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Při výplni se tryska jako by rýpe v materiálu
March 05, 2016 04:23PM
okrem kalibracie extruderu, si este zmeraj priemer filamentu. co najpresnejsie na par metroch a priemer zadaj do cury.
uz sa mi stalo ze filament oznaceny 3mm mal v skutocnosti 2,85-2,9. ak mas nastavenu nizsiu hodnotu ako je skutocnost moze to sposobovat rypanie.
Re: Při výplni se tryska jako by rýpe v materiálu
March 06, 2016 06:54AM
Quote
raptik
Quote
Ligooo
Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat, zda byl problém vyřešen? Nedávno jsme si postavil tiskárnu Prusa i3. Používám hotend E3D V6 Kossel kit, software na slicovaní Cura. Tryska se mi začne rýpat v materiálu už od první vrstvy, ale vypadá to, že se rýpe jen během výplně, ale po obvodu ne. Pokud snižuju flowrate tak se dostanu na hodnotu 75% a už se nespojují perimetry k sobě. Poslední vrstva je taková hrbolatá, ale objekt má takovou výšku jakou má mít. Prosím o radu, kde by mohl být problém.

jak je to vysokej objekt???
kalibrace extruderu??? tzn. 50mm povel extrudovat zatlaci 50mm fillamentu?

pokud ma tak 1mm, udelej vetsi . muze dochazet k tomu, ze jak neni spravna uroven trysky od bedu pri prvni vrstve, a pri 1mm vejsky se vetsinou geneuruji jen plne vrstvy, tak je tou prvni vrstvou vse preplnene...
ja kalibruju treba 20x20x5 mm kostku na plnou vypln a 2 az 4 vrstvu jedu s 80% davkovanim aby se vyrovnalo predavkovani prvnich vrstev.



objekt je vysoký 2mm a je pravda, že pouze 2 vrstvy byly na 30% výplň....extruder zkalibrovaný mám, kalibroval jsem jej na 100mm a při příkazu si 100 vezme...když dám trysku moc blízko k bedu tak se mi první vrsvta jakoby rozplácne a při přejezdu trysky dře už o tu první vrstvu a to i v případě, že dám trysku nad bed do takové výšky někde na hranici toho, že se filament tak tak chytne bedu
Re: Při výplni se tryska jako by rýpe v materiálu
March 06, 2016 06:55AM
Quote
straciam
okrem kalibracie extruderu, si este zmeraj priemer filamentu. co najpresnejsie na par metroch a priemer zadaj do cury.
uz sa mi stalo ze filament oznaceny 3mm mal v skutocnosti 2,85-2,9. ak mas nastavenu nizsiu hodnotu ako je skutocnost moze to sposobovat rypanie.

přesně změřený průmer filamentu jsem už v cure zadaný měl a je to 1,77mm
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login