Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Bublinky při extruzi filamentu.

Posted by gumitek 
Bublinky při extruzi filamentu.
December 12, 2014 12:15PM
Zdravím lidi,

teď se mi přihodila taková malá kuriózní situace. Hrabal jsem se v tiskárně a trochu ji zkrášloval. A jak jsem tiskl, tak si všiml jedné věci a to té že to tak zajímavě pukalo. Tak jsem zkusil změnit filament a pořád to samý. Puká to pokaždé v jiný moment, ne pokaždé stejně. Setkal se někdo s tímhle problémem?

Re: Když necham volně vytlačovat filament, jdou vidět v tom vlákně i takové dírečky. Prostě jako by tam lezl vzduch. Ale neumím přijít na to okud.

Tiskárna: RebeliX, Hotend celokov tryska 0.4. Teplota 255°C, Filament 3D fac (černý, naturál) 1.75.

Děkuji za každou radu.
dan
Re: Bublinky při extruzi filamentu.
December 13, 2014 06:07AM
Podle me je 255°C uz pomerne hodne a prska ti uz vlastni filament. Zkus ubrat teplotu. 3DF jsem sice uz dlouho nemel, ale zelene co jsem kdysi pouzil prskalo uz pri 235°C.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Bublinky při extruzi filamentu.
December 13, 2014 06:10AM
Zkusím ubrat.

Podle specifik 3D factories.

Teplota trysky pro první vrstvu: 245 °C
Teplota trysky pro následující vrstvy: 235 °C

Ale zkusím určitě smiling smiley Jinak ještě pročistím hotend. Jestli se moc necpe třeba. A uvidím jestli bude nějaká změna.

RE:Tak vyzkoušena i nižší teplota a stále bublinkoval. Myslíte si že to může být způsobené i materiálem?

Edited 2 time(s). Last edit at 12/13/2014 08:22AM by gumitek.
Re: Bublinky při extruzi filamentu.
December 13, 2014 08:57AM
Taky nezapomeň že je ten materiál na rychlosti do 50mm/s
Re: Bublinky při extruzi filamentu.
December 13, 2014 06:29PM
To ani, víc netisknu. Ale tady se jedná o klasickou volnou extruzi přes repetier... Která jde později vidět i ve výtisku.

Edited 1 time(s). Last edit at 12/13/2014 06:30PM by gumitek.
Re: Bublinky při extruzi filamentu.
December 14, 2014 08:57AM
Chtěl bych uzavřít toto téma nebo nejlépe smazat. Problem byl vyřešen tím že jsem vyměnil filament a problémy ustaly. Takže to bylo filamentem.
Re: Bublinky při extruzi filamentu.
December 15, 2014 04:39PM
Když slyším praskání, snižuju teplotu (pokud se ještě dá).
Těžko říct, taky by to snad mohla být vlhkost.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login