Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

motor extruderu - nejede

Posted by zlygriz 
motor extruderu - nejede
February 28, 2015 07:36PM
Zdravím, mám takový problém. Nejde mi rozhýbat motor extruderu. Při zkušebním "Extrude 5 mm"" akorát zavrčí, osa zůstává nehybná. Zkoušel jsem otáčet i tím "šroubkem" na driveru a v jedné poleze se v vůbec nic neděje, zbytek - vrčení.
Vyzkoušeno na firmwaru Marlin i Sprinter.
HW: Motor: SX17-1005 z microconu
Arduino + RAMPS

Už si vážně nevím rady. confused smiley Budu vděčný za jakoukoliv radu/pomoc.
Re: motor extruderu - nejede
March 01, 2015 02:38AM
Na skúšku si zameň ten motor extrudera za jeden motor čo ti poháňa niektorú os (predpokladám, že osi ti chodia). Potom si môžeš navzájom prehodiť drivery motorov. Takto zistíš, či máš vporiadku driver, resp. motor.
Re: motor extruderu - nejede
March 01, 2015 02:42AM
Nepokousis se nahodou extrudovat zastudena?
Re: motor extruderu - nejede
March 01, 2015 07:12AM
Jo zapomněl jsem zmínit, že hlava hřeje, osy jedou a při motorek na jiném místě šlape.

@Bulman: Dal jsem na tvou radu a zkusil vyměnit driver s X osou. Dříve mě to nenapdadlo. Teď jede motor extruderu a brní X osa. Znamená to že je driver na hovno? grinning smiley

Díky winking smiley
Re: motor extruderu - nejede
March 01, 2015 07:37AM
Jo, to vypadá na driver.

Edited 1 time(s). Last edit at 03/01/2015 07:38AM by jirpil.
Re: motor extruderu - nejede
March 01, 2015 07:50AM
taky bych rekl, ze bude driver KO


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: motor extruderu - nejede
March 01, 2015 08:49AM
Ešte než ten vadný driver vyhodíš, skús ho prezreť či nieje niekde niečo zle naletované (studený spoj), alebo naopak či tam niečo neskratuje. Môže byť aj z výroby zle vyleptaný plošák. Zameral by som sa na tie 4 kontakty vedúce ku motoru a preveril ich cestu až ku švábovi.
Re: motor extruderu - nejede
March 02, 2015 04:41AM
Hehe v těchto elektro-věcech se vůbec nevyznám takže to dopadne že rovnou koupím nový asi.
Díky moc, přátelé, za vaši pomoc. smileys with beer Bůh vám to vrátí na dětech! grinning smiley
PS: Kdyby někdo (ideálně z Brna/Ostravy) chtěl ten vadný kus nebo měl nějaký dobrý navíc klidně dejte vědět.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login