Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Zvlastni hodnoty pri PID kalibraci ?

Posted by bluewave65 
Zvlastni hodnoty pri PID kalibraci ?
March 23, 2015 06:11AM
Ahoj lidi, koupil jsem novy hlinikovy heatbed kvuli proximity cidlu a krome toho ze se to dlouho zahriva nez to vubec na nejakou teplotu vyleze tak pri kalibraci PID mne to oproti defaultu prijde nejak moc rozdilne ..

Posledni hodnoty jsou tyhle :

Classic PID
Kp: 473.81
Ki: 82.62
Kd: 679.26

a default je :

#define DEFAULT_bedKp 10.00
#define DEFAULT_bedKi .023
#define DEFAULT_bedKd 305.4


Neda se prinutit ten marlin aby to zhavil nejak vice aby to bylo rychleji pripravene ?
Popr. co rikate na ty hodnoty ?

Diky
dave
Re: Zvlastni hodnoty pri PID kalibraci ?
March 23, 2015 11:17AM
a) kolik ohmu ma ten bed?
b) vyhrat bed s tenkou medenou vrstvou bude trvat podstatne min nez s 2 nebo 3mm vrstvou hliniku
c) ja treba mam Kd pro klasickej bed kolem 600 mozna 900 rozhodne to neni pod 500 (tenkrat mi to marlin tak nasel pres pid autotune)

ono vyhrat tak 2mm hlinkiku chvilku trva, nemluve o tom ze to je slusna plocha a masa materialu na stratu tepla behem ohrevu (vzduch se ti to bude snazit chladit)
ja si treba kupoval alu bed s 3mm hliniku a doted ho nepouzivam, ma tusim pres 1,5 ohmu, takze tam de malo proudu s kombinaci 3mm hliniku se vysplhal max na 100°C za cca 1h bez skla se eklem max 90°C ( ten muj mel uprostred skrz diru pro termistor + na tom hliniku neschtel drzet abs jusik s koresem.

me kriterium pro bed je proste max 1,1 - 1,2 ohmu, pak mam jistotu ze jako max teplotu dostanu cca regulovatelnych 120°C (110°C za cca 10minut s mim PID nastavenim a 3mm sklem) na MK2 typu desky, coz pokud tisknu krabky co maj cca 13x10x4 cm rozmer, tak se mi neodlepej behem 4 - 5 hodin tisku s ABS - diky tomu ze postupne zvedam teplotu ze 110 - 125 °C je tam krasne udrzim, pokud je necham na 110°C tak ta plocha ABS ma dost sily aby je zacala pri 110° odtrhavat od bedu i pres kores a jusik

Edited 1 time(s). Last edit at 03/23/2015 11:18AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Zvlastni hodnoty pri PID kalibraci ?
March 23, 2015 12:07PM
Podle mé zkušenosti bych řekl, že PID autotune má tendenci nastavit průběh teploty "hodně utlumeně bez překmitu", takže se bed potom dlouho ohřívá. Co kdybys to nechal na bang-bang regulaci? Hliníkový bed má určitě velkou tepelnou kapacitu, takže větší setrvačnost. A u bedu se nějaký ten stupeň zas tak neprojeví...

Edited 1 time(s). Last edit at 03/23/2015 12:08PM by jirpil.


>>> Koně můžeš přivést k vodě, ale pít ho nedonutíš. <<<
Re: Zvlastni hodnoty pri PID kalibraci ?
March 23, 2015 02:42PM
JE to tento HB : [www.banggood.com]

Co vlastne ty hodnoty znamenaji ?
Myslim abych si kdyz tak ty default hodnoty byl schopny zaradit ......
Re: Zvlastni hodnoty pri PID kalibraci ?
March 23, 2015 03:08PM
Hmmm. V tý první recenzi si Španěl stěžuje na vysokej odpor, takže na 12V mu to málo hřeje. Zkusils změřit odpor?
:-) Ohmův zákon platí pořád. Takže při odporu bedu 1Ω a tvrdým zdroji 12V vytáhneš výkon 144W. Při odporu 2Ω už jenom 72W.


>>> Koně můžeš přivést k vodě, ale pít ho nedonutíš. <<<
Re: Zvlastni hodnoty pri PID kalibraci ?
March 23, 2015 04:12PM
Quote
jirpil
Podle mé zkušenosti bych řekl, že PID autotune má tendenci nastavit průběh teploty "hodně utlumeně bez překmitu", takže se bed potom dlouho ohřívá. Co kdybys to nechal na bang-bang regulaci? Hliníkový bed má určitě velkou tepelnou kapacitu, takže větší setrvačnost. A u bedu se nějaký ten stupeň zas tak neprojeví...
no v mem pripade sem to v praci zkousel i bez regulace na 60A zdroji - proste i bez arduina ciste jen zdroj a ani na 24V se nepodarilo ji nahrat uplne idealne... rozhodne se nam nechtelo cekat vic jak 10 minut

jestli chces klidne ti ji prenecham na pokusy smiling smiley je to na 12 i 24V deska s 3mm hlinikem


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login