Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

nedotahovani kruhu - mezirka

Posted by paklic 
nedotahovani kruhu - mezirka
April 22, 2015 07:53AM
Ahoj,
ma nekdo zkusenost s nedotahovanim kruhu? Dejme tomu ze tisknu trubicku, jen na sirku trysky (1 perimetr) .Nedotahuje cele kolo,ale je tam mezirka cca kazda 2 vrstva.
Vse je utazene,test kostka 20x20x10 taky ok.
Nema to neco spolecneho s akcelleracema a jerkem? Hlavne nevim co to presne je, a jak se to chova - nepotreboval jsem to, tak jsem tomu nevenoval pozornost.
Muzete me nekdo osvitit? Predem diky...
Re: nedotahovani kruhu - mezirka
April 22, 2015 08:23AM
Co jsem zjistoval ja, tak akcelerace je jednoducha, jen ti urcuje za jak dlouho najede na provozni rychlost nebo z ni spomali a bez jerku ma akcelerace linearni prubeh - tzn behem akcelerace je staly narust rychlosti napr. porad o 2mm/s...

kdezto jerk ti ovlivnuje tvar prubehu akcelerace, tak aby napr. nebyl takovy raz pri zrychlovani nebo spomalovani. prubeh akcelerace neni linearni, ale napr. je rozdelen na nekolik casti s ruznou strmosti zmeny rychlosti. napr. na zacatku budes mit cast, kde zrychluje na 100mm/s o 0.5mm/s pak 5mm/s a koncit bude zas kolem 0.5mm/s (az dosahne rychlosti 100mm/s).

blbe nastaven jerk spis poznas na rohach, bud se ti ta bude hromadit material, nebo budou tenci.

zkus se podivat na retrakce, tohle vypada na retrakcni problemek... pripadne cim slicujes? skeinforge ma parametr na vzdalenost konce vlaken od sebe...

Edited 1 time(s). Last edit at 04/22/2015 08:23AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: nedotahovani kruhu - mezirka
April 22, 2015 08:36AM
Jedu ve slic3r retrakce mam 3.Prebytek na rohach trosku je, ale u bile PLA tam je to dost znat. Poslu screen na posouzeni zda se me ze tam sou moc velke cisla viz obr.
Attachments:
open | download - screen fw.PNG (50.8 KB)
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login