Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Ztráta kroků

Posted by Tomascnc 
Ztráta kroků
July 23, 2015 09:48AM
Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu. Postavil jsem si tiskárnu s Arduinem MEGA 2560, RAMPS 1.4, SX17-0905D, DRV 8825. S tiskárnou už mohu tisknout jenže v ose Y se mi hned od první vrstvy posouvá výtisk doleva. Zjistil jsem že je to způsobené nedostatečným proudem v motorku, jenže když ho zvýším na trimru tak se driver přehřeje a automaticky vypne. Motorky mám zapojené paralerně chlazení na driveru mám a taky všechny jumpery pro mikrokrokování zapojené. Zkoušel jsem i sériové zapojení ale to motorek vrčel a točil se pomalu. Odběr proudu na motorku je když ztrácí kroky je +-1,2A (měřeno ampermetrem u zdroje ). Osa jde bez probléme posouvat rukou. Nemáte někdo nápad jak to vyřešit ? Děkuji
Re: Ztráta kroků
July 23, 2015 05:50PM
dobry den,

prohozeni driveru za jiny pomohlo??? (treba Z dat na to Y)

snizeni tiskove akcelerace?

pas neni prilis nebo malo napnut?

nekdy dela posun v jednom smeru i preplacanost materialem, kde si hlava pak poskoci, ale to nebejva u prvni vrstvy...

me jednou posun v jedne ose delal vadny optoendstop a firmware nastaveny tak, aby neignoroval endstopy behem tisku.
endstop, po prvnim natrigrovani byl pro ttl logiku v neurcitem stavu a dochazelo k nahodnym preklapenim stavu, coz firmware vyhodnocoval a dochazelo k resetum souradnice pro danou osu. vysledkem bylo, co vrstva, to mirnej posun v jednom smeru, nekdy i posun o hodne jinam...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Ztráta kroků
July 24, 2015 02:35PM
Skvělé děkuji ! Výměna driveru fungovala, ještě že jsem jich koupil 5 (občas to malinko uhne ale to si myslím, že už tím nastavením proudu nějak vyřeším) smiling smiley Ještě tak okrajově netušíte prosím někdo jaká je provozní teplota KM ? Mnohokrát děkuji

Edited 2 time(s). Last edit at 07/24/2015 02:51PM by Tomascnc.
Re: Ztráta kroků
July 24, 2015 02:51PM
Quote
Tomascnc
Skvělé děkuji ! Výměna driveru fungovala, ještě že jsem jich koupil 5 (občas to malinko uhne ale to si myslím, že už tím nastavením proudu nějak vyřeším) smiling smiley Nevíte čím může být způsobené samovolné odpojení arduina od PC ? Občas se mi tisk z ničeho nic přeruší a nelze to už nijak vrátit... Mnohokrát děkuji

zkuste snizit komunikacni rychlost na 115200 pokud uz neni, nebo se prehrejva elektronika.
nekdy dokaze pekne potrapit i nekvalitni USB kabel.
nebo pokud mate "levny" klon arduina taky nemusi byt uplne v poradku. nedavno sem mel jeden, kteremu kolisala komunikacni rychlost.

posledni dobou se mi taky stava, ze mi zamrzne arduino pri tisku pres USB, ale podeziram novou verzi repetier hostu, od te doby co ji tam mam, mi v logu obcas hlasi komunikacni prolemy.
ale ve stejnou dobu nastali i kruta vedra, tak nevim, ale zas pri tisku z SD je to v poradku


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Ztráta kroků
July 25, 2015 11:09AM
Tak nakonec jsem čirou náhodou přišel na to, že zastavení tisku je způsobeno rušením v síti (kdykoliv vypnu domácí kino nebo se někde v bytě zapne-vypne výkonější spotřebič vypne se i tiskárna grinning smiley ) Nemáte nějaký zaručený způsob jak to co nejjednodušeji odrušit? Děkuji
Re: Ztráta kroků
July 27, 2015 02:19PM
Quote
Tomascnc
Tak nakonec jsem čirou náhodou přišel na to, že zastavení tisku je způsobeno rušením v síti (kdykoliv vypnu domácí kino nebo se někde v bytě zapne-vypne výkonější spotřebič vypne se i tiskárna grinning smiley ) Nemáte nějaký zaručený způsob jak to co nejjednodušeji odrušit? Děkuji

Odrušovací člen . 250V/16A . A je to v pohodě . Měl jsem problém při vypnutí obyčejné lampy . Cena 200 kč . a je klid .
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login