Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Netiskne to.....

Posted by IkaSGC 
Netiskne to.....
October 01, 2015 03:32PM
Zdravím. Konečně se mi ji podařilo složit do testovacího stavu ale nastal problém. Netiskne.

Nastavím teploty a počkám až se nahřeje. Hotend 240°C a Bed 85°C (abs). Nahraju do pronterface gcode a dám tisk, v řádku se napíše tisk začal ale tam to končí. Nic se neděje. Nevíte někdo kde je problém? Jedná se o Prusa i3 s RAMBo deskou. Firmware přímo ze stránek prusi. Díky.
Re: Netiskne to.....
October 02, 2015 06:56AM
firmware marlin, elektronika s lcd a tisk pres usb (z pronterface)???

skuz zmacknout tlacitko, marlin firmware dela, ze pokud tisknes pres USB a mas LCD s SD kartou tak ceka na stisk tlacitka na lcd panelu (po zahrati desky a bedu)

Quote
IkaSGC
Zdravím. Konečně se mi ji podařilo složit do testovacího stavu ale nastal problém. Netiskne.

Nastavím teploty a počkám až se nahřeje. Hotend 240°C a Bed 85°C (abs). Nahraju do pronterface gcode a dám tisk, v řádku se napíše tisk začal ale tam to končí. Nic se neděje. Nevíte někdo kde je problém? Jedná se o Prusa i3 s RAMBo deskou. Firmware přímo ze stránek prusi. Díky.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Netiskne to.....
October 02, 2015 10:42AM
Bum to by mohlo být ono. LCD nemám a tisknu z PC přez USB. Mám ale nahraný prusuv posledni firmware který ale s LCD počítá. Může si tedy myslet že tam LCD je a čekat na tlačítko které tam ale fyzicky neni. Řešením by tedy bylo dodělat LCD nebo obejít tlačítko a nebo nahrát firmware který neni uspůsoben pro tlačítko.
Re: Netiskne to.....
October 02, 2015 02:56PM
Nevíte někdo kde se ve firmware dá to tlačítko obejít?
Tedy jak z firmware odebrat display a nebo zrušit nutnost potvrzení startu tisku tlačítkem ?
Re: Netiskne to.....
October 04, 2015 07:31AM
Tak jsem deaktivoval LCD řádkem #define REPRAP_DISCOUNT_FULL_GRAPHIC_SMART_CONTROLLER v config.h. Bohužel tiskárna stále netiskne.
Ovládání manuálně funguje, dám ji nažhavit a do 10min se nažhaví, všechny osy fungují a extruder extruduje. Když mám nažhaveno a dám tisk v pronterface (stejně i v octopi) tak se napíše že tisk začal a nic se neděje. Chybu to nehlásí žádnou.

Už fakt netuším kde může být chyba.
dan
Re: Netiskne to.....
October 04, 2015 12:32PM
Dotopi se ti hotend a bed na pozadovanou teplotu? Pokud mas spatne nastavene PID regulace, bude se ti teplota "mrcasit" pod tou pozadovanou a tisk se proto nespusti.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Netiskne to.....
October 05, 2015 05:04AM
vždy se mi to na požadovanou teplotu nějak dostane ale pravda že po cestě nahoru to sebou trochu mrská. Jak nastavit ten PID ? Každopádně tisk jsem vždy dával zapnout až když bylo nahřáto.
Re: Netiskne to.....
October 05, 2015 04:47PM
Poradi by prosím někdo jak zkalibrovat ten PID ? smiling smiley
dan
Re: Netiskne to.....
October 06, 2015 02:36AM
Sorry za strucnost, ale nemam cas to tu ted resit a duplikovat temata mezi fory. Takze primarne zde:

[reprap.org]

nebo

[www.rebelove.org]

ci neco malo tady

[www.rebelove.org]

Kazdopadne pokud ti PID nic moc nerika, doporucuji pouzit jiny heat manager, nez PID, treba Dead-time control, je jednodussi na nastaveni.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Netiskne to.....
October 10, 2015 06:31AM
No, měření jsem provedl a čisla mi to vyplivne... Pak když dám to M500 aby se to uložilo tak nemám jak zkontrolovat jestli to je uloženo. Při připojení v pronterface mi to ty údaje neukáže.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login