Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

problém z pronterface

Posted by Rossky 
problém z pronterface
October 08, 2015 02:27PM
Ahoj,
něco se stalo a nevím co s tím. Zapnul jsem tiskárnu Pruša i3 tak jako vždy, a při spuštění na pronterface (https://github.com/kliment/Printrun) tak zmáčknu connect a hned se oběví hlášení:

[ERROR] Can't read from printer (disconnected?) (SerialException): device reports readiness to read but returned no data (device disconnected?)

Zkoušel jsem vše. nastavení portu, rychlosti, ruzné zapojení a stale to samý.

systém používám Linux/ ubuntu, FW Marlin

Jsem majitel dvou tiskaren a u druhé tiskarny je to samý. Na jiném PC pod windows vše funguje. A když jsem nainstaloval jiný ovladač tiskarny reprap controler system. Tak vše fungovalo.

Nevíte co se stalo jeden den vše funguje a druhy ne. Je to něco z pronterface ale už nevim.

Dík za jakoukoliv pomoc.
Re: problém z pronterface
October 10, 2015 06:17AM
a kdyz das prikaz dmesg vydi kernel vubec na usb portech neco???
moh ti probehnout update systemu (jadra) a nemas nahozeny moduly, pripadne ti neco nainstalovalo jinou verzi knihoven, ktere potrebuje pronterface...

ja teda pouzivam repetier host pod linuchem (s repetier fw), ale ten pod ubuntu diky mono knihovnam padal (stacilo stisknout prave tlacitko mysi a padla aplikace) takze fedoruju a vse v pohode

Edited 1 time(s). Last edit at 10/10/2015 06:21AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: problém z pronterface
October 15, 2015 05:18AM
Ahoj,
nainstaloval jsem si repetier-host a ovládám tiskárnu přes něj. Co se stalo nevím a nezjistil jsem co to je. Až na to přijdu napíšu.

raptik:
díky za pomoct. napsal jsem příkaz dmesg do terminálu a vyjelo my takových čísel a znaků že jsem nevěděl sám co hledat. Luštit to nebudu co kernel vidí a nevidí. Dík vážím si toho.



Tiskárna tiskne a to je hlavní.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login