Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

[ZKUSENOSTI] - Skeinforge

Posted by raptik 
[ZKUSENOSTI] - Skeinforge
October 30, 2013 05:06PM
vase zkusenosti z generatorem G-CODu - Skeinforge

Edited 1 time(s). Last edit at 10/30/2013 05:06PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [ZKUSENOSTI] - Skeinforge
October 31, 2013 10:34AM
pridavam osobni zkusenost s skeinforge reseno i zde: [forums.reprap.org] a tak nak nedoresil

navic musim upozornit, ze SF obecne tiskne bridge vrstvu na vsech castech tistenych kousku, ktere mate na build platu i pokud nema jiny dil diru k prekryti... proste cela aktualni vrstva pro vsechny dily je povazovana za bridge

jde o "problem" s bridge detekci

smiling smiley teda resim to ted spravnym nastavenim a pripadne pouziti vetraku (tehdy sem jeste nemel vetrakovej tunel, co by foukal na matros pod hotend). takze sem musel zpomalit hotend, trosku upravit davkovani plastu, aby daval malinko vic nez normalne a snizit teplotu, ale byl sem zchopnej prekrejt pak i 6,5cm diru bez potrhani vlaken za predpokladu, ze pozna SF bridge... pokud nepoznal, neprekryl sem ani 5mm kulatou diru.

jde o problem, detekce bridge vrstev.. napr. pokud si udelas zcasti dutej valec ( vejska valce napr 10mm a vejska dute casti 8mm) nepozna SF, ze jde o bridge / gap a prekrejva diru normalni vrstvou.
ale pokud rozpulis tento valec, vertikalne do vysky dute casti, uz to bere jak bridge

rez valcem:                                                          na vysku:
nepozna -                          pozna -                   
    000000                              000000                    000000000000  
  000     000                        000     000                  0000    0000 
000        000                                                    0000    0000
 000      000                        000     000                  0000    0000
    000000                              000000                    0000    0000

doted netusim, jestli se tak ma chovat nebo nema, ale ten, kdo mi tam nejvic odpovidal, tak tvrdil, ze SF nedetekuje mezery, jen bridge.

navic pokud sem zkousel tisknout onu 20x20mm dutou kostku. SF mi u ni nepoznal, ze jde o bridge (pred 3 dny sem ji zkousel znova) a i kdyz ma pri pridgi tisknou ve smeru bridge (pokladat vlakno tak, aby slo nejkratsi cestou pres volny prostor), tak pokracoval v uhlu normalni vyplne (po diagonale) misto podel hrany ctverce. coz trosku muze bejt problem, kdyz potrebujes zpomalit(nebo zrychlit) davkovani, nebo i pohyb hotendu, pokud klade do vzduchu.

jako priznavam, ze jeste nemam zkusenosti s tiskem, ale rekl bych, ze toto chovani muze byt obcas trosku problem... ale zas na druhou stranu, uz mam par vytisku za sebou a o neco lepsi nastaveni, takze od te doby sem spis resil problemy s mou blbosti, nebo nepochopenim neceho... ale co, clovek se furt neco uci a zapomina winking smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 10/31/2013 12:09PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [ZKUSENOSTI] - Skeinforge
July 09, 2014 03:30AM
Ahoj,

kdo by jste chtel zkusit, tak pred casem sem udelal drobny postup / navod, jak sam kalibruju SF. bohuzel cas a zdravi mi nebyl naklonen a ted se postupne dostavam k restum.

STLka, ktere k tomu pouzivam se pokusim dodat vecer (nektere jsou z reprap stranek a nektere vlastni tvorba), ted sem v praci, takze je tu nemam.

p3t3, baltazarek, dj_god, dekuji za feedback jestli mate jeste neco k tomu, muzem to tam pripsat / upravit.

edit: pridal sem file s stl, ktere pouzivam

Edited 1 time(s). Last edit at 07/19/2014 02:21PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Attachments:
open | download - Kalibrace Skeinforge - draft.pdf (238.5 KB)
open | download - kalibrace skeinforge.zip (25.3 KB)
Re: [ZKUSENOSTI] - Skeinforge
July 20, 2014 02:20PM
Ahoj,
Dokument od Raptika je perfektne zpracovany a moc ho doporucuji. Nicmene tet o prazdninach nejsem moc doma, ale po prazdninach se k SF zase vratim a napisu vice.
Re: [ZKUSENOSTI] - Skeinforge
October 25, 2014 05:21PM
Ahoj. Zkousel jsem SF nastavit podle zdejsich navodu, a celkem by to slo, kdyby:
Na zacatku neceka na zahrati HB a Extr a hned zacne tisknout.
Na zacatku kazde vrstvy ceka v levem spodnim rohu nejakou chvili a tim se tam uvolnuje cast materialu, takze tam vznikne postupne velka kapka.
Nevite kde tyto neduhy odstranit?

EDIT: cekani na teplotu se mi podarilo vyresit a to zastavovavani na zacatku kazde vrstvy nejak snizit na minimum, i kdyz jeste trochu to tam dela

Edited 1 time(s). Last edit at 10/26/2014 01:35PM by charlie2806.
Re: [ZKUSENOSTI] - Skeinforge
October 29, 2014 05:23AM
Quote
charlie2806
Ahoj. Zkousel jsem SF nastavit podle zdejsich navodu, a celkem by to slo, kdyby:
Na zacatku neceka na zahrati HB a Extr a hned zacne tisknout.
Na zacatku kazde vrstvy ceka v levem spodnim rohu nejakou chvili a tim se tam uvolnuje cast materialu, takze tam vznikne postupne velka kapka.
Nevite kde tyto neduhy odstranit?

EDIT: cekani na teplotu se mi podarilo vyresit a to zastavovavani na zacatku kazde vrstvy nejak snizit na minimum, i kdyz jeste trochu to tam dela

asi si nemel v start.gcodu souboru neco ve smyslu:

1.1.3. Name of Start File: start.gcode
1.1.3.1. obsah souboru: (strednik na zacatku - ignorovany radek)
;M80 ; pokud ovladate zapinani tiskarny pomoci rele / ATX PC ydroj
M106 S0 ; vypne chladici ventilator pro vytisk
G92 E0; reset pocitadla extruderu
;G0 X86.5 Y0 Z5 F300 ;odjede na X 86.5m a Z +5mm rychlosti 300mm/s
G28 Z5 F300 ;sjede s hotenedem 5mm nad desku rychlosti 300mm/s
G28 ; home all axes
M190 S; // nastavení teploty stolu a počká, dokud není teplota
dosažena
M109 S; // nastavení teploty hotendu, dokud není teplota
dosažena S

to cekani nevim, neni to firmware vec?
jedine ze bys mel vytvorenej home gcode file v pluginu home a mel tam nastaveno neco co se ma delat na zacatku kazde vrstvy...
jeste ti to muze delat nastaveni ruzne teploty. pokud mas zaplej cool plugin, mel by jezdit podel perimetru dokud tepolota nebude na nastavene pro danej typ tisku (support, supported, base, interface, next layers). nevim jak se chova bez cool pluginu, treba stoji a ceka na miste.
me s cool pluginem objizdi perimetr pokud mam jine teploty pro jinej typ vlakna.

pak jeste muzes zkusit unpause plugin. nektere elektroniky delaji "zaseky" tisku kvuly delay mikroprocesoru a tenhle plugin to ma resit. ale nerek bych ze to bude tvuj pripad.

tisk z SD muzes zkusit? jestli ti to nedela komunikace PC - USB - arduino (ale taky mi je divny proc pri zacatku tisku vrstvy) me se takove krtake cekani pri USB tisku projevuje jen u tisku der z treba 90 segmentu, kdy nestihne doposilat gcody do bufferu


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [ZKUSENOSTI] - Skeinforge
October 29, 2014 05:34AM
Ano, cekani na teplotu pred tiskem byla chyba v souboru start.
Cekani na zacatku kazde vrstvy delalo prave zapnuti cool a jeho zrejme spatne nastaveni.
Ted ho mam vypnuty a jede.
Jeste si s tim pohraju.
Ted resim zatim geometrii, aby kruh byl kruh a ctverec ctvercem ;-(
Re: [ZKUSENOSTI] - Skeinforge
October 29, 2014 05:39AM
u me geometrie byla tim, ze mi bud motory spatne krokovaly pro moc nebo malo proudu, pripadne mechanicke spatnosti daneho pojezdu X nebo Y (spatna remenicka (sisata, dira pro osu motoru mimo osu), nenaplej pas, pruznej pas...) nebo spatnej pocet kroku ve firmwaru pro danou osu.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [ZKUSENOSTI] - Skeinforge
October 29, 2014 05:45AM
Vsechno toto uz jsem kontroloval snad 10x
Nejsem si akorat uplne jisty s nastavenim A4988, protoze nevim jak to merit a tak to delam jen zkusmo.
Re: [ZKUSENOSTI] - Skeinforge
October 29, 2014 06:21AM
ja to mam tak, ze se motory ani drivery neprehrejvaj a pri akceleraci a rychlosti co tisknu neuskakuje vrstva (HE). a kostka je kostka.
pri nastaveni ve firmwaru nesmi ujizdet vrstva (hladka stena). bez upravy ve firmwaru mi tiskne kostku 50x50 jako 50x49.7 takze sem pro tu mensi osu upravil krokovani na odpovidajici kroky... Y mam tusim 128 (spravna osa) a X na 127.38 a uz to dela opakovane 50x50...

u me to je mozna konstrukcni vada Xoveho I2 pojezdu, mozna mas neco podobneho
mam sice vlastni navrh tiskarny ale dovoluje mi pouzit I2 Xosu ktera mi dela tenlhe neduh, ale po uprave krokovani je tisk perfekni. btw to same mi dela i na I2
pokud pouziju vlastni reseni X osy, mam sice perfektni a presne obe osy, ale zas tam je jinej neduh, kterej ovlivnuje rovnost resp hladkost sten a souvisi to s presnosti odsazeni zavitovky od hlazenky a vodicima tycema pro X osu (jsou nad sebou jako u I3)


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [ZKUSENOSTI] - Skeinforge
October 29, 2014 07:12AM
S krokovanim si muzes hrat jen u beznych XYZ tiskaren. Ja mam ale Delta a tam uz je to jinde. Musel bych delat asi nejakou korekci primo ve vypoctech, jinak nevim

EDIT: v nejhorsim budu muset na PC udelat program, kde budu analyzovat pozadovany a skutecne vytisteny tvar v pudorysu a budu hledat, ktera velicina tu deformaci ovlivnuje.
Mozna ze to bude jen jedna osa.

Edited 1 time(s). Last edit at 10/29/2014 07:16AM by charlie2806.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login