Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

hotbed upevneni

Posted by Bajn 
hotbed upevneni
November 12, 2013 08:19AM
Ahoj vsem, nemate nekdo nejaky tip na dobry upevnovaci prvek pro hotbed?
Potrebuji aby nevyzadoval diru v hotbedu, byl stavitelny na vysku a zaroven slo snadno sundavat horni sklo smiling smiley
zatim jsem vymyslel nasleduji:


S tim, ze horni zelena packa by sla vytocit a tim se snadno sundalo horni sklo. Pritlak obou pruzin by byl stavitelny koleckem. Verim tomu, ze by to mohlo byt funkcni, co myslite?
Diky za napady a postrehy.

PS: neni kresleno presne v pomeru velikosti jednotlivych dilu smiling smiley
Re: hotbed upevneni
November 12, 2013 09:08AM
tohle by mohlo bejt realny... predpokladam, ze jde o kruhovej hotbed, jinak bych to ja resil jako rohovou zalezitost smiling smiley ale to je jen taka poznamka od rejpala winking smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: hotbed upevneni
November 12, 2013 10:18AM
Tohle fungovat bude, podobně se upevňují břitové destičky do soutružnických nožů.
Re: hotbed upevneni
November 12, 2013 10:18AM
jj jde o kruhovy hotbed, je to ale realne i pro bezny hotbed. Sam jsem dosel k tomu, ze neni upne vhodne mit rovinu tvorenou 4 body, minimalne u rostocka je mit rovinu hotbedu danou jen tremi body, at je jednodusi kalibrace smiling smiley
Re: hotbed upevneni
November 12, 2013 10:29AM
Tři body jsou vždy stabilnější, než čtyři. A samozřejmě lépe seřiditelné. Ta pružina pod úchytkou je dobrý nápad. Horní bych tam nedával, spíš bych vyladil rozměr úpinky odpovídající tloušťce hotbedu, odpadl by rýhovaný šroub, pružina. navíc by to šlo udělat tak, aby sestava moc nevykukovala nad rovinu horního skla.
Re: hotbed upevneni
November 12, 2013 11:38AM
no aktualne co mam udelany uchyt, tak to mam neco podobneho, akorat bez pruzin, jenom s rohovym vykusem, nevyhoda je, ze to samozrejme neni stavitelne na vysku, plus pri uvolnovani skla mam v kazdem rohu dva srouby a horni neni vytaceci, takze je clovek musi poctive 8 sroubu vysroubovat a pak se teprve uvolni sklo.
rikal jsem si, ze diky horni pruzine by to mohlo mit dostatecnou pritlacnou silu, ale zaroven by sla snadno horni packa vytocit, bez nejakeho velkeho sroubovani.
Zaroven s elektronikou jsem objednal nejake pruziny [www.aliexpress.com] tak uvidime
Re: hotbed upevneni
December 31, 2013 08:07AM
Proc potrebujes sundavat horni sklo?


[reprapobchod.cz]
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login