Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Přerušení tisku

Posted by koty0f 
Přerušení tisku
June 25, 2015 05:24AM
Zdravím. Chtěl bych se zeptat jestli s něčím podobným nemáte zkušenost. Mám trochu upravenou Prusa i3, Arduino mega 2560, RAMPS 1.4 se smart LCD controlerem. Pro generování gcodu používám Slic3r. Ale už k problému:

Tisk se mi z ničeho nic přeruší tzn. tiskárna stojí ale software nic nezaregistruje, nesekne se a pokračuje dál jakoby se nic nedělo. Trochu jsem zkoumal, tiskl jsem z SD karty, přes repetier server i přes repetier host. Zajímavé je, že při tisku stejného gcodu se tisk ze SD karty seká v podobné části, tisk z repetier hostu se taky seká zhruba ve stejném čase. Někdo radil, že by to ohlo být rušením. V bytě se rozhodně po dobu tisku nic nezapínalo. Jedině tedy v rámci celého domu. Ale nepřijde mi, že by to s tím mělo něco společného. Nevím. Sám jsem ještě v tisku celkem začátečník. Nemáte někdo další nápady?

Díky
Re: Přerušení tisku
June 25, 2015 10:15AM
Zkus ve firmware zvetšit buffer pro načítaná data.
Co se týká přenosu přes seriák zkus povypínat DTR a nebo změnit rychlost přenosu.
Jinak mě napadá už jen vypnutí driverů vlivem přehřátí nebo poškozený kod.
Re: Přerušení tisku
June 25, 2015 12:50PM
pokud se tisk prerusi, ale pokracuje od stejneho mista neni to driverama (tepelnou ochranou)
pokud by bylo, doslo by k rozhozeni souradnic jak drivery staly, ale tiskarna (arduino) stale posilalo povely k pohybu.

jestli to dela jak pri tisku z sd tak pres usb (z PC - repetier hostu) bude to pravdepodobne v elektronice.

ruseni je mozne, ono nejde nejen o to co se spina po baraku, ale treba motory, heatbed, hotend dokaze generovat pekne ruseni. sou znamy i pripady, ze pokud vedl endstop s draty motoru, indukovalo se ruseni a delalo to zajimave veci s arduinem...

to je klon arduina? muze bejt i nakej problem s taktem cpu, kdy treba prehratim, nebo rusenim prestane registrovat takt a dokud se nezmatori zamrzne.

ted sem tu mel treba jeden klon, kteremu haprovala komunikacni rychlost usb takze po umornem usili se sice fw nahral, ale co z nej lezlo bylo z pulky citelne...

Edited 1 time(s). Last edit at 06/25/2015 12:51PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Přerušení tisku
June 25, 2015 04:31PM
Pochopil jsem to tak ze se mu tiskarna zastavi a znovu nerozjede.
Re: Přerušení tisku
June 25, 2015 05:07PM
Quote
koty0f
nesekne se a pokračuje dál jakoby se nic nedělo

no ja zas pochopil, ze pak pokracuje diky tomuhle, ale ted kdyz to ctu znovu, tak se jedna o SW, ze v klidu pokracuje a ne hw...

stejne to bude ale asi HW... driver jakmile schladne, tak navaze, teda za normalnich okolnosti.

a repetier nebo pronterface normlane ceka, az dostane echo, ze se uvolnil buffer. jinak nic neposila, jedine jak poznat ze je neco behem tisku spatne (zamrz HW atd), ze repetier host (nebo pronterface) neaktualizuje teploty, pripadne v log okne repetiera nebehaj komunikacni infa


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Přerušení tisku
June 25, 2015 06:12PM
Tak nakonec zřejmě šlo opravdu o rušení. Dal jsem velké kondenzátory na napájení RAMPS i Arduina a pomodlo to. Díky za odpověď
Re: Přerušení tisku
June 25, 2015 06:19PM
Omlovám se, asi jsem se špatně vyjádřil. Tisk se znovu nerozjel, jen repetier si myslel, že tisk dál pokračuje. Nicméně problém vyřešen. V repetier hostu jsem před tím zapínal ping-pong. Nepozoroval jsem ale žádnou změnu. Neměl by se tento typ komunikace také nějak nakonfigurovat ve firmwaru?
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login