Prusa Mendel/cs

From RepRapWiki
Jump to: navigation, search


Prusa Mendel Documentation
Main page | Prusa Mendel Buyer's Guide | Prusa Mendel Build Manual | Prusa Mendel User Manual | Prusa Mendel improvements


Crystal Clear action run.png
Prusa Mendel

Release status: working

Assembled-prusa-mendel.jpg
Description Prusa Mendel Iteration 2 is a simpler remix of normal Mendel.
License GPL
Author Prusajr (design), Kliment (maintenance and documentation), Spacexula (documentation), GregFrost (ideas, refactoring)
Contributors
Based-on Mendel
Categories
CAD Models none
External Link Github

Contents

Úvod

Prusa Mendel iterace 2 je vylepšením Prusa Mendel (iteration 1), a byla zveřejněna v listopadu 2011.

Rozměry

Vnější rozměry Prusa Mendel Iterace 2 jsou přibližně 44x47x37 cm.

Hlavní vylepšení

Následující seznam je výčtem hlavních vylepšení původního modelu Prusa:

  • Více součástí bylo vyrobeno jako zásuvné
  • Vozíky jsou opatřeny pouzdry a lineárními ložisky
  • Části, které jsou přišroubovány šrouby M3 (např. držáky koncových spínačů apod.) jsou opatřeny maticemi
  • Druhá "bed plate" deska byla odstraněna (nahrazuje ji nyní "PCB heatbed")
  • Rozměr ozubených řemenů byl změněn na T2.5 - doporučuje se koupě a použití profesionálních řemenic
  • Většina šroubů M4 byla nahrazena šrouby M3
  • Tištěné plastové vedení řemene bylo navrženo tak, aby nahradilo velké podložky M8x30
  • Svorka řemene má nový design

Vývoj

Vývoj modelu Prusa Mendel lze sledovat zde: http://github.com/prusajr/PrusaMendel .

Historie

Tištěné součásti

[Github zdroj] obsahuje všechny STL soubory, které jsou potřebné k výrobě tiskárny Iterace 2. Spusťte "generate-metric.bat" (nebo jeden z dávkových souborů pro lineární ložiska) a budou vygenerovány všechny potřebné STL soubory. Budete potřebovat mít nainstalovaný OpenSCAD a rovněž je nutné mít k němu správně nastavenou cestu.

Následující seznam obsahuje vše, co je třeba vytisknout:

Quantity STL file Comments Picture
8 bar-clamp.stl I2-bar-clamp.png
3 bearing-guide.stl 2 for y axis idlers, 1 for x idler I2-bearing-guide.png
4 belt-clamp.stl I2-belt-clamp.png
4 belt-clamp-nut-holder.stl I2-belt-clamp-nut-holder.png
2 coupling.stl Two parts are in one STL, print twice. I2-coupling.png
3 endstop-holder.stl I2-endstop-holder.png
2 frame-vertex.stl I2-frame-vertex.png
4 frame-vertex-foot.stl I2-Frame-vertex-foot.png
2 rod-clamp.stl I2-rod-clamp.png
1 x-carriage.stl Pictured part fits LM8UU bearings I2-x-carriage.png
1 x-end-idler.stl Pictured part fits LM8UU bearings I2-x-end-idler.png
1 x-end-motor.stl Pictured part fits LM8UU bearings I2-x-end-motor.png
1 ybrac-t.stl I2-ybrac-t.png
3 y-bushing.stl Pictured part fits LM8UU bearings I2-y-bushing.png
2 z-motor-mount.stl I2-z-motor-mount.png


Díly pro extruder Wade jsou také součástí STL souborů iterace 2:

Quantity STL file Picture
1 wade.stl I2-wade.png
1 wade-big.stl I2-wade-big.png
1 wade-small.stl I2-wade-small.png

Netištěné součásti

Odvozený ze seznamu dílů podle Klimenta

Quantity Description Comments
Fasteners
100 M8 nut Easier to buy a box of 100, spares are handy. Enough for Wade's extruder too
100 M8 washer Easier to buy a box of 100, spares are handy. Enough for Wade's extruder too
50 M3×20 bolt Enough for Wade's extruder too
50 M3 nut Enough for Wade's extruder too
50 M3 washer Enough for Wade's extruder too
6 M3x10 bolt
2 M3x8 grub screw
1 M8x50 grub screw
6 M8x30mm fender washer Used during assembly instructions, but not necessary if bearing-guide.stl is used instead.
Bearings
10 LM8UU (Asia) or LME8UU (US, Europe) linear bearings OR
8mmx25mm brass bushings
If using linear bearings, don't cut costs here. Cheap ones can damage the smooth rods. (check plastic parts, in some cases could be required 11 pieces)
3 608 "roller skate" bearings "6082RS" for sealed, "608ZZ" for shielded. Again, don't skimp.
Rods - threaded lengths can all be cut from 6x1m lengths of M8 threaded rod

( 370 + 370 +210 ) * 2, ( 294 + 294 + 370 ) * 2, 440 + 440 , 440

6 370mm M8 threaded rod Three per side
4 294mm M8 threaded rod Front/rear. Can use 300mm too
3 440mm M8 threaded rod Top/Bottom. Can use 450m too
2 210mm M8 threaded rod z-axis lead screws. Can use 300mm too
2 350mm 8mm smooth rod
2 405mm 8mm smooth rod
2 420mm 8mm smooth rod
Belts
1 840mm GT2 toothed belt T2.5 can be used as well. Be sure to match the pulleys.
If you really want you can use T5 but it's not advised.
1 900mm GT2 toothed belt T2.5 can be used as well. Be sure to match the pulleys.
If you really want you can use T5 but it's not advised.
2 16-tooth pulleys to fit GT2 belts Can be 12-tooth, but 16 is advised for less backlash. Bore diameter should be 5mm.
Other
2 1.5cm vinyl tubing, 6.35mm OD 4.32mm ID (3cm total) Used to attach motors to the Z axis threaded rods. Can be found at most hardware stores, typically used in toilets to connect refill tube to outlet.


Pokud používáte Wade extruder, jak je uvedeno v STL:

Quantity Description Comments
Fasteners
4 M8 washers Included in count above
2 M8 nuts Included in count above
6 M3 nuts Included in count above
3 M3x10 bolts
3 M3x40 bolts
1 M3x8 grub screw
1 M8x20 grub screw
1 M8 hobbed bolt
Bearings
3 608 "roller skate" bearings "6082RS" for sealed, "608ZZ" for shielded.

Elektronika

Krokové motory

Iterace Prusa 2 obsahuje 5 NEMA17 krokových motorů, včetně extruderu. Dva z těchto motorů (pohon osy Z) jsou připojeny ke stejnému řidiči krokového motoru. Pokud používáte Wade extruder, jeho krokový motor potřebuje minimální přídržný moment 40Ncm (0,4Nm). Více informací lze nalézt na této stránce: Stepper Motor.

Řídicí elektronika

Pro obsluhu Prusa iterace 2 lze použít kterýkoli RepRap kontroler. Potřebné parametry jsou: 4 řadiče krokových motorů, 1 vstup pro termistor a 1 topný výstup pro extruder a volitelně další pár termistor/topný výstup pro "heated bed". Výběr nejvhodnějšího řešení pro vaši tiskárnu je otázkou osobního vkusu. Pro srovnání prosím nahlédněte sem: Seznam elektroniky, Porovnání elektroniky a Alternativní elektronika.

Extruder

Extruder

Heated Bed

Heated Bed