Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Kalibrace os???

Posted by IkaSGC 
Re: Kalibrace os???
January 18, 2016 02:38PM
Takže. Když sundám driver osy z tak tam mám osazený všechny tři jumpery, jo a je to RAMPS..
jinak v repetier hostu když dám alt+e nebo to vyberu v Rep H. tak mám zobrazený samý nuly tlačítko reload config ani žádný jiný to nezlepší...
OK, zkusím nastavit tu menší rychlost na Z-
#define HOMING_FEEDRATE {50*60, 50*60, 1*50, 0} nastavím na #define HOMING_FEEDRATE {50*60, 50*60, 1*30, 0}
#define DEFAULT_MAX_FEEDRATE {500, 500, 5, 25} nastavim na #define DEFAULT_MAX_FEEDRATE {500, 500, 2, 25}
#define DEFAULT_MAX_ACCELERATION {9000,9000,100,10000} nastavím na #define DEFAULT_MAX_ACCELERATION {9000,9000,50,10000}
a ještě se váže k rychlosti: #define DEFAULT_ZJERK 0.4 // (mm/sec), mám to taky změnit?

Jinak pohybová rychlost z se potom nastavuje v Sliceru, že, takže to pak nastavím až budu generovat model...
Re: Kalibrace os???
January 18, 2016 02:47PM
a z kroky jsem taky nastavil na 4000...
Re: Kalibrace os???
January 18, 2016 02:49PM
no sad smiley takže s tímhle nastavením, když pohnu v repetieru s osou z o 100mm, ujede 125mm
Re: Kalibrace os???
January 18, 2016 02:56PM
teď tady [reprap.org] čtu:
jumper Yes/No step size
1 2 3
no no no full step
yes no no half step
no yes no 1/4 step
yes yes no 1/8 step
no no yes 1/16 step
yes no yes 1/32 step
no yes yes 1/64 step
yes yes yes 1/128 step

takže to mám blbě? takže bych měl mít osazený jen jumper č. 3 pro krok 1/16?
teď ještě jakej to je, nejsou myslím očíslovaný :-) ale kdyby to tedy bylo těmi jumpery, tak přece by ta odchylka byla dvojnásobná ne, a ne 10-15% - nebo se pletu?
Re: Kalibrace os???
January 18, 2016 04:57PM
a jakej mas driver??? a4988 nebo drv8825? podel vseho mas a4988, tudiz 3 jumpery = 1/16

do nastaveni kroku pises jen 4000 nebo tam nechavas jeste i 4000/0,8 ??? pokud druhou moznst vysledne cislo je 5000 kroku na mm a ujede teda vic

jen upozornuju:
HOMING_FEEDRATE - je jen pro homovani
DEFAULT_MAX_FEEDRATE - nastaveni max rychlosti danych os

jerk menit nemusis pokud nechces vylozene ladit nabeh a dobeh akcelerace

ted si nejsem uplne jistej jestli alt+e v repetierhostu uplne funguje koser u marlina, mozna nemas jen povolenou eeprom ve firmwaru, proto nic nezobrazi, protoze se to snazi vytahnout z ni...

jinak to doladeni rychlosti pres ovladni LCD s panelem je tusim v advenced configu marlina.

jestli budu mit zitra trochu casu, mrknu na marlina, co tam presne ma za volby. ted to lovim z pameti...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Kalibrace os???
January 19, 2016 02:45AM
myslm že to je a4988..
no původně jsem tam v tom nastavení měl 3200/0,8, myslel jsem, že je to počet kroků/stoupáním tyče..
... ale změnil jsem teď řádek na #define DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT {80,80,4000,264.375} a zoušel s tím popojet v Repetier Hostu a ujede to přesně 10cm. Tak odpoledne bych zkusil něco vytisknout.
Jinak co jsem změnil tu max speed pro z tak mi to dobře jezdí i když to ovládám z panelu s LCD...


Ale tedy... původně jsem tam měl číslo 3200/0,8 a v Repetier Hostu to jezdilo správně. Teď jsem tam napsal jen 4000 a jezdí to taky správně. (Aby taky ne, je to stejný číslo)
Je tedy možný, že to proč při tisku to (doteď) ujelo jinou trasu bylo špatnou rychlostí motorů, kterou ty motory nemohly docílit, takže se otočily o menší vzdálenost než měly?

Edited 1 time(s). Last edit at 01/19/2016 02:46AM by petrk.
Re: Kalibrace os???
January 19, 2016 05:48AM
Quote
petrk
Je tedy možný, že to proč při tisku to (doteď) ujelo jinou trasu bylo špatnou rychlostí motorů, kterou ty motory nemohly docílit, takže se otočily o menší vzdálenost než měly?

jj, prilisnou rychlosti dojde k vynechavani kroku.
proto ti pak vychazelo cislo mezi 3200 a 3600. pravdepodobne by bylo pokazdy jiny, jak zrovna vynechaval nebo nezvladal motor..

zkus tisk a uvidis. podle me to s nizsi Z rychlosti uz bude podstatne lepsi...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Kalibrace os???
January 19, 2016 07:40AM
no, jak by řekl pan prezident, smiling smiley
vytisknul jsem ten testovací hranol - a výška teď sedí přesně smiling smiley
jediné co mě tedy trochu znejisťuje je start tisku, dám tisknout z SD karty, nahřeje se podložka, pak osy x a y dojedou na dorazy a nahřeje se extruder. když je nahřátej začne pomalu sjíždět osa z, dosáhne krajní polohy, trochu se přizvedne a zase sjedeP pak vyjede asi o 5mm a sjede zase dolu. Předtím ale to závěrečné popojetí o 5mm nahoru a dolů nedělala, teď mě napadá, že předtím ty motory jen zabzučely, tak když sem upravil ty rychlosti tak to dělá konečně správně možná spinning smiley sticking its tongue out
takže - jsem teď zkusil ten velkej šestihodinovej objekt, fakt by mě potešilo, kdyby to konečně bylo v pořádku, ale i tak je to velkej pokrok, děkuju moc :-)
Re: Kalibrace os???
January 19, 2016 07:53AM
Quote
petrk
no, jak by řekl pan prezident, smiling smiley
vytisknul jsem ten testovací hranol - a výška teď sedí přesně smiling smiley
jediné co mě tedy trochu znejisťuje je start tisku, dám tisknout z SD karty, nahřeje se podložka, pak osy x a y dojedou na dorazy a nahřeje se extruder. když je nahřátej začne pomalu sjíždět osa z, dosáhne krajní polohy, trochu se přizvedne a zase sjedeP pak vyjede asi o 5mm a sjede zase dolu. Předtím ale to závěrečné popojetí o 5mm nahoru a dolů nedělala, teď mě napadá, že předtím ty motory jen zabzučely, tak když sem upravil ty rychlosti tak to dělá konečně správně možná spinning smiley sticking its tongue out
takže - jsem teď zkusil ten velkej šestihodinovej objekt, fakt by mě potešilo, kdyby to konečně bylo v pořádku, ale i tak je to velkej pokrok, děkuju moc :-)

uvidis po 6hodinach smiling smiley

tan zacatek si jeste muzes poupravit v start gcodu v scliceru, nebo co pouzivas...
ja radsi delam to, ze dam nahrat hotbed, pak homuju X,Y a necham Z dojed na kontakt s bedem. potom az nahrejvam hotend (nakonec) a rovnou tisk. ale to je spis vec vkusu.

neni zac, vzdy rad pomuzu (at uz dobre nebo spatne winking smiley - ne delam si srandu winking smiley )


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Kalibrace os???
January 19, 2016 02:45PM
tak - musím ti složit poklonu smiling smiley a poděkování, výtisk je úplně přesně, děkuju moc za pomoc, ta rychlost by mě fakt nenapadla, bych doteď laboroval s těmi kroky...
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login