RepRap/pl

From RepRap
Jump to: navigation, search


Witamy na RepRap.org


RepRap to pierwsza maszyna samoreplikująca ogólnego przeznaczenia.

RepRap przyjmuje formę otwartej użytkowej drukarki przestrzennej umożliwiającą drukowanie plastikowych przedmiotów. W związku z tym, że wiele części składowych RepRapa jest wykonanych z tworzyw sztucznych, a RepRap jest w stanie je wydrukować, RepRap sam się powiela tworząc zestaw do budowy samego siebie - dzięki któremu każdy może go zbudować mając czas i materiały. Oznacza to również, że posiadając RepRapa możesz drukować wiele przydatnych rzeczy, jak również wydrukować ponownie RepRap dla kolegi...

Projekt RepRap polega na tworzeniu samoreplikujących się maszyn i udostępnianiu ich bezpłatnie z korzyścią dla wszystkich. Do osiągnięcia tego celu używamy technologii drukowania przestrzennego, jeżeli jednak posiadasz inną technologię, która pozwala kopiować samą siebie, a także może zostać powszechnie dostępna dla wszystkich, również dla ciebie znajdzie się tutaj miejsce.

Reprap.org to projekt społecznościowy, co oznacza, że masz możliwość edytowania większości stron na tym portalu, albo jeszcze lepiej, tworzenia nowych. Portal naszej społeczności jak i strony nowych projektów zawierają więcej informacji w jaki sposób możesz się zaangażować. Użyj linków znajdujących się poniżej i po lewej stronie w celu poruszania się w obrębie portalu. Niektóre treści znajdziesz tłumaczone na innej języki, ale podstawowym językiem dokumentów jest język polski. Reprap był pierwszą tanią drukarką przestrzenną i rozpoczął rewolucję drukarek przestrzennych open-source. Stał się najczęściej używaną drukarką 3d w obrębie członków światowej społeczności Makerów:

3D-printing-user-chart.png

Źródło: Moilanen, J. & Vadén, T.: Manufacturing in motion: first survey on the 3D printing community, Statistical Studies of Peer Production. Dostepne tutaj.


<videoflash type="vimeo">5202148</videoflash>


O projekcie RepRap | Przedmioty 3D, które można wydrukować | Społeczność | Pomoc i wsparcie


Zbuduj drukarkę RepRap
Jeżeli jesteś nowym użytkownikiem, prawdopodobnie powinieneś zacząć od Prusa Mendel (jeżeli chcesz budować większe przedmioty) albo Huxley (jeżeli chcesz mniejszą drukarkę).

Prusa Mendel
Prusa Mendel

Pełnowymiarowe RepRap skupiające się na niskich kosztach i łatwości programowania

Prusa Buyer's Guide


MendelMax
MendelMax

Pełnowymiarowe RepRap skupiające się sztywności konstrukcji i łatwości montażu

MendelMax Buyer's Guide

Wallace
Wallace

Mniejszy RepRap zaprojektowany z myślą zmniejszenia ilości części i zminimalizowania trudności montażu

Wallace Buyer's Guide

Original Mendel
Original Mendel

Pierwszy projekt Mendel: pełna funkcjonalności, ale bardziej skomplikowana niż późniejsze wersje

Mendel Buyer's Guide

RepRapPro Huxley
Huxley

Mniejszy RepRap zaprojektowany z myślą zmniejszenia ilości części design i zapewnienie przenośności


RepRapPro Mendel
Mendel

RepRap zaprojektowany aby pozwolić na wykorzystanie wielu materiałów/kolorów podczas druku 3D.


Recent Wiki Changes


Spuścizna drukarek 3D RepRap 3D. The projekty zostały zastąpione przez nowsze (więc buduj je na własną odpowiedzialność>).
Jeżeli jesteś nowym użytkownikiem, prawdopodobnie powinieneś zacząć od Prusa Mendel (jeżeli chcesz budować większe przedmioty) albo Huxley (jeżeli chcesz mniejszą drukarkę).

Original Huxley
original Huxley

Oryginalny Mini RepRap


Darwin
Darwin

Pierwszy RepRap